ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דורון קרסנובסקי נגד מדינת ישראל :

לפני כבוד ה שופט אבי פורג

העורר

דורון קרסנובסקי

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
העורר ובא כוחו עו"ד זילברברג
ב"כ המשיבה עו"ד דורון לייבוביץ, פקד

פרוטוקול

ב"כ העורר:
אני מסכים שהדיון בערר יישמע ללא נוכחות העורר שלא הובא על ידי המשיבה.
חוזר על הערר ונימוקיו ומבקש להוסיף, מושכלות יסוד, המעצר אין משהו קשה ממנו וביהמ"ש צריך לעשות הכל כמצוות החוק כדי למצוא פתרון בחלופת מעצר. אני סבור שביהמ"ש קמא טעה בהחלטתו ואני סבור שיש מקום להתערב בהחלטתו.
ההפרה המדוברת, כאשר יש הפרה בוטה ולעומת זאת הפרה שלא נעשתה בכוונה.

ב"כ המשיבה:
מציג לביהמ"ש את תיק החקירה.

ב"כ העורר:
ההתפתחות היחידה שהיתה מאתמול היא חקירת בנו של העורר. אני מבקש שביהמ"ש יעיין בהודעת הבן. התקשרו לעורר שיגיע לתחנת המשטרה כדי שיבוא לביהמ"ש על מנת שיחתום על צו הרחקה שניתן לו וכשהוא הגיע הוא נעצר. אני מבקש שנציג המשטרה יציג בפני ביהמ"ש את התייחסותו של העורר כשהוטח בפניו החשד.

ב"כ המשיבה:
לשאלת ביהמ"ש אני משיב כי אמו של העורר נחקרה.

ב"כ העורר:
אני מבקש לבדוק את כל הנושא במשנה זהירות. כל האנשים נחקרו, מבחינת החקירה היא הסתיימה. שום דבר שנשאר לא מצדיק את המשך המעצר. אף פעולה שנותרה לביצוע לא מצדיקה השארת העורר במעצר. מדובר באדם חרדתי בצורה קשה ביותר, ולמרות שאין בידי מסמכים כעת להציג לביהמ"ש בעניין זה, הרי שיש באולם ביהמ"ש ערבים טובים לחלופת פיקוח הולמת.
אני אומר שהתיק ראייתית מורכב ובעייתי למרות שלא ראיתי את החומר שבתיק, בכל המובנים. הטענות של העורר, הוא מסר גרסה ולא שתק ונתן התייחסותו ואני לא רואה שהדברים מקבלים ביטוי במובן זה. אני גם לא מצפה כי מהימנות תיבדק בשלב זה ואני מבקש מביהמ"ש, בשיא הכנות והפתיחות, אם הפעולות שנותרו לא מחייבות את המשך החזקתו במעצר, אזי זו הסיבה שאנו פה. יכול להיות שהשופט קמא שנתן את הארכת המעצר ולאחר שהבן של העורר נחקר, כפי שאני יודע שזה נעשה, יש לנו חלופת מעצר שתתן את האיזון הראוי. הוא יהיה במעצר בית מוחלט בפיקוח אחותו. דווקא בשל אישיותו הלא פשוטה של העורר, יש לבדוק טרם חתימה על צו המעצר. הכלל הוא שחרור והחריג הוא מעצר כפי שנפסק בעליון. התיק דנן מוצה מבחינה חקירתית.
החוק מחייב, פרט למקרה חמור וחריג, לשחרר לחלופה. אני מבקש שביהמ"ש יתרשם וישמע את האחות אם היא יכולה לשמש כחלופה וכמפקחת במעצר בית. העורר אינו אדם רע ואינו יעד משטרתי או עבריין ופושע. יש בעיה וניתן לפתור זאת בחלופה טובה.
לחילופין אבקש כי ביהמ"ש ימליץ למשיבה לסיים את פעולות החקירה עד יום ראשון ולאחר מכן לשקול את שחרורו של העורר.
שמעתי את הערות ביהמ"ש כי אינו מוצא לנכון להתערב בהחלטת בימ"ש קמא ולכן אני מבקש להודיע, לאחר ששוחחתי עם בני משפחת העורר, כי אני מושך את הערר.


החלטה
הערר נמחק לבקשת העורר.

ניתנה והודעה היום כ"א שבט תשע"ז, 17/02/2017 במעמד הנוכחים.

אבי פורג , שופט


מעורבים
תובע: דורון קרסנובסקי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: