ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דן כוכבי נגד יואב שרון עו"ד :

החלטה בתיק בש"א 324/17

לפני: כבוד הנשיאה מ' נאור

המבקש:
דן כוכבי

נ ג ד

המשיבים:
1. יואב שרון עו"ד - נאמן לנכסי דן כוכבי

2. כונס הנכסים הרשמי

בקשה להעברת מקום דיון

תגובת המשיב 1 מיום 16.2.2017

תגובת המשיב 2 מיום 19.2.2017

בקשת המבקש להשיב לתגובת כונס הנכסים הרשמי
מיום 19.2.2017

בשם המבקש: בעצמו
בשם המשיב 1: עו"ד אילן חזני
בשם המשיב 2: עו"ד אסף ברקוביץ'

בבית המשפט העליון

החלטה

1. לפניי בקשה לפי סעיף 78 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 (להלן: חוק בתי המשפט) להעברת הדיון בפש"ר (מח' ת"א) 1125/09 מבית המשפט המחוזי בתל אביב לבית משפט מחוזי אחר.

2. בבקשתו שטח המבקש את תלונותיו כלפי המותב שדן בהליך, ובראשן טענתו שההליך מתמשך ושלא מתאפשר לו לטעון את טענותיו בפני בית המשפט. המשיבים מתנגדים לבקשה, בהיותה חסרת בסיס אובייקטיבי.

3. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובות לה, הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להידחות. המבקש לא הצביע על טעם המצדיק את העברת הדיון למחוז אחר. תחושתו הסובייקטיבית של המבקש אינה מלמדת על פגיעה במראית פני הצדק, וודאי שאינה מקימה עילת פסלות כלפי כל אחד ואחת משופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב. בהקשר זה, אעיר כי מאז נפתח ההליך התקיימו בו דיונים למעלה מ-10 דיונים על-פה, וניתנו מאות החלטות בבקשות שונות, לרבות בקשות מטעם המבקש. טעם נוסף לדחיית הבקשה נעוץ בכך לא צורפה אליה הסכמת השופט הדן בהליך, כהוראת סעיף 78(א) לחוק בתי המשפט, וזאת על אף השלב שבו מצוי ההליך. ברי כי ככל שיש למבקש טענות בדבר פסילת מותב מסוים מלשבת לדין – ויודגש כי איני מביעה כל עמדה לגופו של עניין – הרי שעליו להגיש בקשת פסלות כאמור בסעיף 77א לחוק בתי המשפט.

4. אשר על כן, הבקשה נדחית. בנסיבות העניין, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ‏כ"ד בשבט התשע"ז (‏20.2.2017).

א ה


מעורבים
תובע: דן כוכבי
נתבע: יואב שרון עו"ד
שופט :
עורכי דין: