ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כלל חברה לביטוח בע"מ נגד שלמה יצחק :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

כלל חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעים

1.שלמה יצחק
2.ש. שלמה רכב בע"מ

פסק דין

הצדדים הסמיכו אותי להכריע את הדין בהתאם לסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 וזאת לאחר שהוסברה להם המשמעות הנובעת מכך. לאחר ששמעתי את נהג רכב התובעת מר בן ציון בטוניאשווילי ו כן את הנתבע 1, במסגרת דיון שהתקיים לפניי ביום 26.1.17, והתרשמתי מעדותם, עיינתי בכתבי הטענות, בהודעות הנהגים, בתמונות הנזק לרכב התובעת, וביתר הראיות, אני סבורה כי יש לחלק את האחריות לגרם התאונה בין שני הנהגים באופן שווה (50%-50%).
הנני סבורה, כי התאונה אירעה כפי תיאור הנתבע 1 בעדותו. תיאור זה של תרחיש התאונה, מחייב להטיל אחריות משותפת על שני הנהגים לגרימתה, שכן, רכב הנתבע 1 טרם סיים להשתלב בנתיב נסיעת רכב התובעת (ראו מוקדי הנזק) ואילו נהג רכב התובעת חצה את הצומת במהירות שאיננה תואמת את תנאי הדרך ובאופן שלא אפשר לרכב הנתבע 1 להשתלב כדין בנתיב.

אשר על כן, אני מחייבת את הנתבעים באמצעות הנתבעת 2, לשלם לתובעת, סכום של 4,269 ₪ (50% מסכום התביעה), בצירוף הפרשי הצמדה כחוק מיום 2.3.15 ועד לתשלום המלא בפועל. כמו כן, יישאו הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, באגרת בית משפט בסך 378 ₪, שכר עד התובעת, כפי שנפסק בדיון ושכר טרחת עורך דין בסכום של 1,500 ₪. הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין. הנתבעת 2 תישא בשכר העד מטעמה, כפי שנפסק בדיון.

נוכח סיום ההליך בפסק דין לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, אני פוטרת את התובעת מתשלום המחצית השנייה של אגרת בית משפט.

ניתן היום, א' שבט תשע"ז, 28 ינואר 2017, בצאת השבת, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כלל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: שלמה יצחק
שופט :
עורכי דין: