ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אסף בן יהודה נגד נופש לאב בע"מ :

בפני כבוד ה רשם בכיר מוהנד חליאלה

תובעים

אסף בן יהודה

נגד

נתבעים

נופש לאב בע"מ

פסק דין

אין מחלוקת בין הצדדים כי התובע רכש מהנתבעת שמפעילה אחוזות לאירוח חבילת נופש לפיה השכירה לתובע ולמשפחתו וילה לשלושה לילות תמורת סך של 7,500 ש"ח.

אין מחלוקת כי עקב מזג אויר סוער חדרו מים לתוך הווילה ב- 8.1.2016. דבר שהעי ב על הנופש באותו יום. כמו כן אין מחלוקת כי סוכם על פיצוי של לילה אחד על בסיס מקום פנוי בסוף שבוע.

ברם , כך טוען התובע, במשך ששה שבועות ניסה לממש את הפיצוי אך בכל פעם שהתקשר נאמר לו כי התפוסה מלאה.

הנתבעת טענה להגנתה כי מזג הא וויר הסוער גרם נזק למבנה וכי מדובר בכוח עליון. הנתבעת פעלה לאלתר לט יפול בבעיה. " אך למגינת הבל ובשל מזג האוויר הקיצוני נבצר מהתובע להפסיק את חדירת המים אל תוך האחוזה". הנת בעת אישרה בכתב ההגנעשו על ידי התובע מספר ניסיונות לממש את הפיצוי אך בכל פעם שהתקשר לא היה מקום פנוי.

הצדדים חזרו לפני על טענותיהם. התובע אף הציג סרטו נים ב הם נראה טפטוף מהתקרה ומים על הרצפה.

הכרעה:

אין מחלוקת בין הצדדים כי לתבוע מגיע פיצוי. הצדדים אף הגיעו כאמור לפיצוי מוסכם אך הת ובע טוען כי ניסה לממש את הפיצוי המתבטא בלילה אחד בסוף שב וע אלא שבכל פעם שהתקש ר נאמר לו כי הו וילה תפוסה. התרשמתי מכנות דבריו של התובע ושהוא היה רציני בכוונתו לממש את הפיצוי ולא הגיש את התביעה אלא לאחר שנמאס לו להתקשר ולקבל תשובות שליליות.
זה המקום לשוב ולהדגיש כי הנתבעת עצמה מודה כי התובע התקשר מספר פעמים.

התובע אינו מוכרח להמתין לפרק זמן בלתי מוגבל ואני סבור כי לאחר שהתקש ר מספר פעמים וקיבל תשובות של יליות אינו מוכר ח להמש יך ולהמתין לחסד מטעם הנתבעת.

מלכתחילה מגיע לתובע פיצוי שלא על בסיס מקום פנוי. גם אם נניח כי מדובר בכוח עליון מדובר בסיטואציה של סיכול החוזה והתרופה במקרה זה היא השבה.

המחיר ששולם עבור הווילה הוא מחיר יקר. מדובר ב 2,500 ש"ח לכל לילה. הנת בעת עצמה מתארת את הווילה בכת ב ההגנה כ"יוקרתית ומפנקת ". מהתמונות עולה כי מדובר בחדירה מאסיבית של מים שיש בה כדי ליטול את ההנאה מהשהייה בווילה.

בנסיבות העניין , הפיצו הראוי צריך ל היות קרוב לעלות של לילה אחד.

הנתבעת תשלם לתובע פיצו בסך של 2,000 ש"ח.

כמו כן תשלם הנתבעת לתובע הוצאות משפט בסך של 650 ש"ח.

כל צד רשאי להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום מיום קבלת פסק הדין.

ניתן היום, י"ז טבת תשע"ז, 15 ינואר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אסף בן יהודה
נתבע: נופש לאב בע"מ
שופט :
עורכי דין: