ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ביטוח חקלאי נגד חי שוקרני :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעות

1.ביטוח חקלאי- אגודה שיתופית מרכזית בע"מ
2.א.כ.י אביזרים להולכת נוזלים בע"מ

נגד

הנתבעים

1.חי שוקרני
2.שומרה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים הסמיכו אותי להכריע את הדין בהתאם לסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 וזאת לאחר שהוסברה להם המשמעות הנובעת מכך. ההכרעה ממוקדת בשאלת האחריות לגרם התאונה. לאחר ששמעתי את נהגת רכב התובע ות, גב' אורלי רבי ו כן את הנתבע 1, במסגרת דיון שהתקיים לפניי ביום 15.1.17, והתרשמתי מעדותם, עיינתי בכתבי הטענות, בהודעות הנהגים (ת/1)(נ/1) , בתמונות הנזק לכלי הרכב המעורבים בתאונה (ת/2) (ת/4)(נ/2), בתמונות מקום התאונה ממועד התאונה (ת/3) וביתר הראיות, אני סבורה כי האחריות הבלעדית לגרם התאונה רובצת לפתחו של הנתבע 1. ראיתי לקבל את גרסתה של נהגת רכב התובעות באשר לאופן קרות התאונה ולהעדיף אותה על פני גרסתו של הנתבע 1. מעדותה של נהגת רכב התובעות עולה, כי רכבה הוסע כדין ישר בצומת. או-אז, רכב הנתבע 1, אשר בכיוון נסיעתו תמרור "האט ותן זכות קדימה", נכנס אל הצומת מבלי לציית לתמרור המוצב בכיוון נסיעתו ופגע ברכב התובעות. עוד עולה מעדותה של נהגת רכב התובעות, אותה ראיתי לקבל, כי רכבה המשיך ישר בצומת לכיוון מקום עבודתה וכי לא הייתה לה כל סיבה לפנות ימינה בצומת או לסטות לכיוון רכב הנתבע 1. מנגד, לא ראיתי לקבל את גרסתו של הנתבע 1 ולפיה, התאונה אירעה עת עצר את רכבו לפני קו הצומת, ובעוד רכבו נמצא במצב עצירה, הגיח רכב התובעות ופגע בו. גרסה זו נמצאה פחות אמינה וסבירה בעיני והיא אף אינה מתיישבת עם מוקד הנזק ברכב התובעות (דופן ימין קדמית) . אוסיף ואציין, כי לא ראיתי לקבל את גרסתו של הנתבע 1 באשר למיקום רכב הנתבע 1 בעת קרות התאונה, כפי שניתן לראות בתמונות (ת/3). לא סביר בעיני כי הנתבע 1 עצר את רכבו כשלושה-ארבעה מטרים לפני קו הצומת, כאשר ניתן היה להתקדם קדימה ולשפר את שדה הראייה לפני חציית הצומת.
אשר על כן, התביעה מתקבלת. סכומי התביעה המדויקים יסוכמו בין הצדדים ותוגש פסיקתה לחתימה. הנתבעת 2 תישא באגרת בית משפט בסך 375 ₪, בשכר עדת התובעות כפי שנפסק בדיון ובשכר העד מטעמה. שכר טרחת עו"ד ייגזר בהתאם לסכום התביעה המדויק.

נוכח סיום ההליך בפסק דין לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, אני פוטרת את התובעות מתשלום המחצית השנייה של אגרת בית משפט. המזכירות תואיל לסגור את התיק.
ניתן היום, י"ז טבת תשע"ז, 15 ינואר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ביטוח חקלאי
נתבע: חי שוקרני
שופט :
עורכי דין: