ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אריאלה שפירא נגד נתן מוסט :

החלטה בתיק ע"א 250/16

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המערערים:
1. אריאלה שפירא

2. ישראלה שפירא

נ ג ד

המשיב:
נתן מוסט

הודעה מיום 8.1.2017

בבית המשפט העליון

החלטה

1. עורך הדין אבן אור הגיש הודעה מטעמו בהמשך להחלטה מיום 29.12.2017.

בהודעתו נטען כי המערערים לא המציאו לידיו את התגובה הנזכרת בהחלטתי מיום 29.12.2016, וכי בהתחשב בכך וכן בעיתוי הגשת התגובה והטעם שבבסיסה יש לבטל את ההחלטה ואף להורות על דחיית הערעור.

לאחר עיון בחומר שבפניי איני מוצאת להורות כן. אכן היה על המערערים להמציא עותק של תגובתם לידי המשיב, וככל שטרם עשו כן עליהם להסדיר את ההמצאה ללא דיחוי.

ואולם בתגובה שהגישו המערערים (תגובה אותה הגישו ביוזמתם ומבלי שנדרשו לכך) לא התייחסו הם לטענות המשיב בבקשה לדחית הערעור לגופן, אלא נטען כי התנהלות המשיב נועדה "למשוך זמן", ועוד הודיעו על השעייתו של עורך הדין אבן אור מלעסוק במקצוע עריכת הדין. ההחלטה מיום 29.12.2016, בה נדחתה הבקשה לדחיית הערעור על הסף, לא נשענה אפוא על נימוקי התגובה, אלא על מסקנתי כי לא קמה כל עילה בדין להורות על דחיית הערעור, הכל כמפורט בהחלטה. במסקנה זו, המבוססת על טעמים משפטיים, לא חל כל שינוי, ועל כן גם עתה אין כל יסוד להורות על דחיה של הערעור על הסף, ואף אין מקום לבטל את החלטתי מיום 29.12.2017.

2. בהודעה שהגיש עורך הדין אבן אור לא הכחיש הוא כי בשלב זה הושעה מלעסוק במקצוע עריכת הדין, אלא ציין כי אין מדובר בפסק דין חלוט בעניינו.

בנסיבות אלו ועל מנת לקדם את הטיפול בערעור ימסור עורך הדין אבן אור את פרטי ההתקשרות הישירים של המשיב.

היות ובמצב הדברים שנוצר טרם הוגשו סיכומי המשיב (ויוער כי לטענת עו"ד אבן אור הבקשה לדחיה על הסף היא בבחינת "כתב סיכומים חלקי", אולם מובן כי אין די בהגשת כתב טענות "חלקי", מה גם שעו"ד אבן אור עצמו ציין כי המשיב עומד על הגשת "כתב סיכומים מלא") וממילא לא הוגשו סיכומי התשובה, דומה כי אין מנוס מלהורות על דחיה של מועד הדיון.

3. סיכומם של דברים - עורך הדין אבן אור יגיש עד ליום 16.1.2017 את פרטי ההתקשרות עם המשיב. לאחר מסירתם ימציאו המערערים עותק של התגובה שהגישו ישירות לידיו.

התיק יועבר ליומן לדחיה של מועד הדיון, והוא יושב לטיפולי לאחר שתוגש הודעת עו"ד אבן אור כאמור לעיל.

ניתנה היום, ‏י"ב בטבת התשע"ז (‏10.1.2017).

ליאת בנמלך


מעורבים
תובע: אריאלה שפירא
נתבע: נתן מוסט
שופט :
עורכי דין: