ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ציון שלום נגד מינהל מקרקעי ישראל :

החלטה בתיק רע"א 7607/16

לפני: כבוד השופטת ד' ברק-ארז

המבקשים:
1. ציון שלום

2. שושנה שלום

נ ג ד

המשיב:
מינהל מקרקעי ישראל

בקשה לעיכוב ביצוע מיום 8.1.2017

בשם המבקשים: עו"ד אלישי בן-יצחק

בבית המשפט העליון

החלטה

1. בפני בקשה שכותרתה "בקשה לעיכוב ביצוע" המכוונת לכך שתינתן למבקשים שהות נוספת של ששה חודשים לצורך קיום פסק דינו של בית משפט השלום בירושלים מיום 14.2.2016 אשר הורה על פינוי המקרקעין שבהם מנהלים המבקשים עסק (ת"א 3299-02-12, השופט ד' גדעוני). ערעור על פסק דין זה נדחה בבית המשפט המחוזי ביום 7.7.2016, ואילו הבקשה לתת בעניינו רשות ערעור "בגלגול שלישי" נדחתה בהחלטתי מיום 30.10.2016.

2. במקור, נקבע מועד הפינוי ליום 14.5.2016. מהבקשה דנן עולה כי לאחר שבית המשפט המחוזי דחה את הערעור על פסק דינו של בית משפט השלום, הגישו המבקשים שלוש בקשות לעיכובו של מועד הפינוי, אך כולן נדחו. בקשת העיכוב הראשונה הוגשה לבית המשפט המחוזי לפני שהוגשה בקשת רשות הערעור לבית משפט זה. בקשת העיכוב השנייה הוגשה לבית המשפט המחוזי בעת שבקשת רשות הערעור הייתה כבר תלויה ועומדת בפני בית משפט זה, אולם המבקשים לא עדכנו בעניין זה ואף לא צירפו לבקשת רשות הערעור את ההחלטות הרלוונטיות של בית המשפט המחוזי. בקשת העיכוב השלישית הוגשה לבית המשפט המחוזי לאחר שכבר ניתנה החלטתי הדוחה את בקשת רשות הערעור של המבקשים, עובדה שלא צוינה בבקשתם. די בהתנהלות המתוארת של המבקשים כדי לדחות את הבקשה דנן. על כך יש להוסיף, כי גם לגוף הדברים אינני סבורה שיש מקום להיענות לבקשה, בשים לב לזמן הרב שחלף מאז הפך פסק דינו של בית משפט השלום לחלוט.

3. אשר על כן: הבקשה נדחית. לפנים משורת הדין, אני מורה כי המבקשים יפנו את עסקם מן המקרקעין שבהם הוא פועל עד ליום 24.1.2017. משלא התבקשה תגובה, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ‏י"ב בטבת התשע"ז (‏10.1.2017).

ת


מעורבים
תובע: ציון שלום
נתבע: מינהל מקרקעי ישראל
שופט :
עורכי דין: