ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יובל אלפייה נגד אחדות הסעות בע"מ :

לפני: כבוד השופטת שרה שדיאור
התובע:
יובל אלפייה

-
הנתבעים:
1. אחדות הסעות בע"מ

2. שאול ישראל גולדברג

החלטה

לפני בית הדין בקשת התובע לגילוי מסמכים ספציפיים, שבמסגרתה עתרו לגילוי המסמכים הבאים:
דו"ח שעות וימי עבודה של התובע.
דו"ח הפרשות לקרן הפנסיה.
תכתובת הנתבעת מול משרד הכלכלה בגין חוסרים אדירים בקופת הפנסיה.
ריכוז תלושי שכר עבור מלוא תקופת עבודת התובע.
העתקי שיקים אשר נטען שנמסרו לתובע עבור פ"פ.
תיק אישי של התובע.
תכתובות בין הצדדים.
מסמכי בית מרגלית אודות סיום הנתבעת את מתן השירותים, תוך נימוקם את סיום היחסים".
ב"כ הנתבעים בקש לדחות את הבקשה, טען כי היא מיותרת, גורפת, שמטרתה להתיש את הנתבעים, במיוחד לאור העבודה שהמסמכים המבוקשים גולו על ידם במסגרת כתב ההגנה או לדרישת התובע, או שבאפשרות התובע להמציאם במאמץ סביר (דוחות הפנסיה) ואילו התובע פנה לנתבעים באמצעות ב"כ, הבקשה הייתה מתייתרת. הנתבעים ביקשו להטיל על התובע הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בגין התגובה וכן בשל הפרת צו גילוי ועיון במסמכים. כמו כן עתר להורות לתובע להמציא לעיון הנתבעים את רשימת המסמכים שגולו במסגרת תצהיר גילוי המסמכים של התובע מיום 2.8.16.
ביחס לתכתובות עם משרד הכלכלה בגין חוסרים בקופת הפנסיה – מדובר במסמכים רלוונטיים להליך אולם משטענו הנתבעים כי מסמכים אלו אינם ברשותם, לא ניתן להורות על גילויים.
ביחס לצילום השיקים ששולמו לתובע בגין פיצויי פיטורים הנתבעים טענו כי נוכח חלוף 13 שנים ממעד הנפקתם (נמסרו לתובע ביום 30.1.04) הרי שאינם בידי הנתבעים, בעיקר נוכח העובדה שהנתבעת נמכרה והחליפה בעלות. הנתבעים צרפו מסמך המאשר את קבלת הצקים על ידי התובע, ודי בכך בנסיבות שפורטו לעיל.
ביחס לתיק אישי של התובע – הנתבעים טענו כי לא קיים תיק אישי לתובע, כל המסמכים נמצאים במחשב והבקשה גורפת וכולל נית. בנסיבות אלה, הבקשה לעניין זה נדחית.
ביחס לתכתובות בין הצדדים טענו הנתבעים כי לא ברור לאילו מסמכים מתכוון התובע. התובע הצהיר כי בידיו "התכתבויות בין הצדדים" אך מסמכים אלו עד היום טרם נמסרו לעיון הנתבעים. בנסיבות אלה, הצדדים יגלו באופן הדדי את התכתבויות בין הצדדים שבידם. זאת יעשו עד ליום 2.1.17.
מסמכי בית מרגלית – הנתבעים טענו כי לא ציינו בכתבי הטענות כי בידיהם מסמכים של בית מרגלית ותהו מדוע שיחזיקו מסמכים של צד ג'. הנתבעים יבהירו עד ליום 2.1.17 אם המסמך המבוקש בידם או לא. ככל שהמסמך בידם, יגלו את המסמך לתובע עד לאותו מועד.
ביחס לדו"ח שעות וימי עבודה של התובע, העתק דוחות פנסיה, תלושי שכר ל-7 השנים האחרונות – מסמכים אלו צורפו לתגובת הנתבעים ומשכך הבקשה ביחס אליהם התייתרה.
התובע יגלה את המסמכים שצוינו על ידו בתצהיר גילוי המסמכים וזאת עד ליום 2.1.17.
נוכח מועד הדיון לא ינתנו ארכות.
אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ז כסלו תשע"ז, (27 דצמבר 2016), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: יובל אלפייה
נתבע: אחדות הסעות בע"מ
שופט :
עורכי דין: