ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כלל חברה לביטוח בע"מ נגד קשר רנט א קאר בע"מ :

לפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

כלל חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעת

קשר רנט א קאר בע"מ

פסק דין

הצדדים הסמיכו אותי להכריע את הדין בהתאם לסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 וזאת לאחר שהוסברה להם המשמעות הנובעת מכך. לאחר ששמעתי את נהג רכב התובעת, מר זאב יהושע וכן את נהג רכב הנתבעת, מר אלן פרידענזאן במסגרת דיון שהתקיים לפניי ביום 29.11.16 והתרשמתי מעדותם, עיינתי בכתבי הטענות, בהודעות הנהגים, בתמונות הנזק בצבע למונית התובעת, בתמונה ממקום התאונה וביתר הראיות, אני סבורה כי האחריות העיקרית לגרם התאונה רובצת לפתחו של נהג רכב הנתבעת. יחד עם זאת, מצאתי מקום לזקוף לחובת נהג מונית התובעת, אשם תורם משמעותי לגרם התאונה העולה כדי 35%, מכוחו יש להפחית לתובעת את סכום הפיצוי הנתבע. מצאתי כי התאונה נגרמה עת רכב הנתבעת סטה לעבר נתיב המיזוג בו הוסעה מונית התובעת. נהג הנתבעת ציין בטופס ההודעה מטעמו כי רכבו נכנס קמעא לנתיב המיזוג, אך חזר לנתיבו משהבחין במונית התובעת. הא ראיה: מראת רכב הנתבעת נפגעה כתוצאה ממהלך הסטייה המתואר.

אשר על כן, אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובעת, סכום של 7,708₪, בצירוף הפרשי הצמדה כחוק מיום 2.6.15 ועד לתשלום המלא בפועל. כמו כן, תישא הנתבעת, בשכר עד התובעת כפי שנפסק בדיון, באגרת בית משפט בסך 378 ₪, ושכר טרחת עורך דין בסכום של 1500 ₪ . הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין. הנתבעת תישא בשכר העד מטעמה, כפי שנפסק בדיון.
נוכח סיום ההליך בפסק דין לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, הנני מורה לגזברות להשיב לתובעת, את המחצית השנייה של אגרת בית משפט.

ניתן היום, כ"ט חשוון תשע"ז, 30 נובמבר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כלל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: קשר רנט א קאר בע"מ
שופט :
עורכי דין: