ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גלית סגל נגד ת.ד.ע הפקות בע"מ :


בפני כבוד ה שופטת רחל ערקובי

מבקשים
גלית סגל

נגד

משיבים

  1. ת.ד.ע הפקות בע"מ
  2. דן תורגמן

החלטה

בתיק זה התקיימו שתי ישיבות הוכחות.

ישיבת ההוכחות השלישית נקבעה ליום 27.11.16, לאחר שמומחה ביהמ"ש הודיע כי המועדים שנקבעו אינם מתאימים ליומנו, ולאחר שב"כ המבקשת הגיש הודעה ובה פרט את המועדים שתואמו עם מומחה ביהמ"ש.

הדיון שנקבע היה ליום 27.11.16.

ימים ספורים לפני הדיון, הוגשה הודעה לפיה המומחה מטעם ביהמ"ש לא יוכל להתייצב, וזאת לאחר שקיבל הודעה שגוייה בנוגע למועד הדיון.

בדיון הסתבר כי העד הנוסף מטעם המבקשת, מר אפרתי, לא יוכל להתייצב לחקירה על תצהירו בכל חודש נובמבר, וכי המועד שהתבקש לא תואם עמו כלל.

משמעות הודעות אלה היא כי המומחה והעד לא זומנו כדין, ובכל מקרה לא תואם עמם בצורה מסודרת מועד הדיון מיד עם קבלת ההחלטה בעניין מועד הדיון , שניתנה לבקשת המבקשת.

אין ספק כי התנהלות זו לא יכולה להתקבל.

ישיבת ההוכחות בוטל העקב מחדל המבקשת, פשוטו כמשמעו.

המשיבים טענו כי יש לשים סוף לניהולו של תיק זה, כי ניתנה למבקשת ההזדמנות להביא את העדים מטעמה, וכי לאחר שכשלה מלעשות כן, על ביהמ"ש לשמוע את הסיכומים וליתן פס"ד. ב"כ המשיבים עמד על התמשכות ההליך, ורצונם של המשיבים לסיימו בהקדם האפשרי.
אפשרתי לצדדים להביא את טיעונם ביתר הרחבה בכתב, ולאחר שעיינתי בדברים אני סבורה כי היה מקום לדחות את בקשת המבקשת לקבוע מועד חילופי במקום זה שבוטל בעטיה של המבקשת.

העדים לא זומנו באמצעות הזמנה כדין.
המועד לא הודע להם מבעוד מועד.
המועד לא תואם עמם מבעוד מועד.

לו היו ננקטות הפעולות המינימאליות המתבקשות לא היה הדיון מתבטל, או שהיה נקבע מועד אחר המתאים לכלל הצדדים ולעדים ובמקום ישיבת ההוכחות שנקבעה לשווא, והיה נקבע דיון של תיק אחר הממתין לתורו.

ביהמ"ש אינו יכול לנהל את מכלול התיקים כאשר הצדדים פועלים בצורה כל כך מזלזלת.

לאחר שבחנתי את מהות העדים שזימונם מבוקש, מומחה ביהמ"ש והעד מר אפרתי, ועל ההשלכות שתהיינה לטענות המבקשת אם לא יישמעו עדים אלה, אני סבורה כי יש לאפשר את שמיעתם תוך חיובה של המבקשת בהוצאות שיבטאו את מורת הרוח מאופן ניהול ההליך וזאת ללא קשר לתוצאות בתיק העיקרי.

אני קובעת דיון ליום 14.12.16 שעה 9:30, מועד שתואם עם מומחה ביהמ"ש, ואולם אין הדבר פוטר את המבקשת מהחובה להמציא הזמנה כדין לעדים.

המבקשת תשלם למשיבים הוצאות התמשכות ההליך בלא קשר לתוצאות בתיק העיקרי בסכום של 3,000 ₪ בתוך 10 ימים.

המזכירות תשלח ההחלטה בפקס ותוודא טלפונית עם באי כוח הצדדים כי קיבלו את הזימון.

ניתנה היום, ‏כ"ט/חשון/תשע"ז, ‏30/11/2016 בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גלית סגל
נתבע: ת.ד.ע הפקות בע"מ
שופט :
עורכי דין: