ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הפניקס חברה לביטוח בע"מ נגד אברהם חסן :

בפני כבוד ה שופט אמיר לוקשינסקי-גל

תובעת

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבע

אברהם חסן

פסק דין

הצדדים בתיק זה, הסכימו והסמיכו את בית המשפט לפסוק בתובענה דנן על פי שיקול דעתו, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד - 1984, ללא נימוקים. הובהר לצדדים כי בהכרעה מסוג זה רשאי בית המשפט לקבל את כל התביעה או לדחות את כל התביעה, או לקבלה לשיעורין, הכל על פי שיקול דעת בית המשפט. עוד הובהר כי בנסיבות אלה, הסיכוי לדיון בערעור הוא קלוש.

לאחר שעיינתי בכל החומר שהוגש על ידי הצדדים לתיק בית המשפט ובפרוטוקול ושמעתי את טענות הצדדים ועדויותיהם בפני, ולאחר שהבאתי בחשבון טענותיהם של הצדדים האחד כנגד השני ושקלתי הדברים אלו מול אלו - מצאתי כי האחריות לקרות התאונה היא אחריות משותפת של שני הנהגים, בחלקים שווים.

בנסיבות אלה, ולאחר שעיינתי גם במסמכים המתייחסים להוכחת הנזק מצאתי , כי על הנתבע לשלם לתובעת סך של 6,989 ₪, החזר מחצית שכר העדה בסך 250 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך 1,500 ₪. על התובעת לשלם לנתבע סך של 2,425 ₪ ושכ"ט עו"ד (בהתאם לחשבוניות שצורפו) בסך 1,080 ₪. כל צד יישא בעלות האגרה ששולמה על ידו.

למען הסר ספק מובהר כי אין בפסק דין זה שניתן כאמור, לפי סעיף 79א משום קביעת ממצאים או קביעות בעניין מהימנות.

הסכומים האמורים לעיל ישולמו בתוך 30 יום מהיום בהמחאות שתישלח נה הדדית בדואר רשום בהתאם לכתובות בכתב התביעה ובכתב ההגנה, שאם לא כן ישאו הפרשי הצמדה וריבית כדין מהיום ועד לתשלום בפועל.

המזכירות תעביר העתק פסק הדין לצדדים על פי הכתובות בכתבי הטענות.

ניתן היום, כ"ט חשוון תשע"ז, 30 נובמבר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
נתבע: אברהם חסן
שופט :
עורכי דין: