ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הלל תעשיות ומסחר ה.מ בע"מ נגד מנא אחזקות :

בפני כבוד ה שופטת אורנה סנדלר-איתן

תובעת

הלל תעשיות ומסחר ה.מ בע"מ

נגד

נתבעים

  1. מנא אחזקות
  2. ניסים אביסרור

החלטה

לאור הודעת הצדדים אני מורה על מינויו של מומחה מטעם בית המשפט בתחום הנדסת המכונות, מר הראל יעקב מרחוב סירני 34 רחובות, טלפון: 050-XXXX464.

המזכירות תפנה למומחה ותודיע לו דבר מינויו, והמומחה מתבקש להודיע לבית המשפט תוך 10 ימים, דבר הסכמתו לשמש כמומחה, והאם קיימת מניעה מצידו נוכח זהותם של הצדדים, מלשמש מומחה מטעם בית המשפט בתיק זה.

המומחה יקבל מב"כ הצדדים את כל כתבי הטענות על נספחיהם, לרבות חוות דעת המומחים מטעמם, ויחווה דעתו בדבר הסוגיות הנתונות במחלוקת בין הצדדים לרבות הליקויים הנטענים במכונה, אופן התכנון, החומרים מהם נבנתה המכונה, התאמתה לייעודיה כפי שהתבקשו על ידי התובעת, ושוויה של המכונה כפי שתוכננה ונבנתה.

המומחה יבחין בין פגמים הניתנים לתיקון באופן סביר לבין כאלה שאינם ניתנים לתיקון. המומחה יבחן מהי הערכת הזמן הסבירה לביצוע תיקון הפגמים ומהן עלויות התיקון .

המומחה יאפשר לצדדים, לב"כ ואף למומחה מטעמם, להיות נוכחים בעת בדיקת המכונה.

שכרו של המומחה יעמוד על סך של 4,000 ₪ בצירוף מע"מ.

הצדדים יישאו בשלב זה בשכרו של המומחה בחלקים שווים ביניהם (כל צד מחצית) , כמימון ביניים בלבד. הצדדים ישלמו למומחה את שכר טרחתו ישירות לידיו תוך 21 יום מהיום.

המומחה לא יחל בעבודתו, אלא לאחר שישולם לו שכרו במלואו.

המומחה ימציא את חוות דעתו לתיק בית המשפט בתוך 60 ימים מיום קבלת החלטה זו. הצדדים רשאים להעביר למומחה שאלות הבהרה תוך 10 ימים ממועד קבלת חוות הדעת, והמומחה מתבקש להשיב תוך 10 ימים נוספים.

תזכורת פנימית בתום המועדים הקבועים בהחלטה.

המזכירות תשלח עותק ההחלטה לצדדים ולמומחה שמונה.

ניתנה היום, כ"ט חשוון תשע"ז, 30 נובמבר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הלל תעשיות ומסחר ה.מ בע"מ
נתבע: מנא אחזקות
שופט :
עורכי דין: