ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מנו ספנות בע"מ נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בג"ץ 5042/15

לפני: כבוד המשנה לנשיאה א' רובינשטיין

כבוד השופט י' עמית

כבוד השופט נ' סולברג

העותרת:
מנו ספנות בע"מ

נ ג ד

המשיבים:
1. מדינת ישראל

2. ממשלת ישראל

3. שר האוצר

4. שר התחבורה והבטיחות בדרכים

עתירה למתן צו על תנאי

תאריך הישיבה: כ' בחשון התשע"ז (21.11.16)
בשם העותרת: עו"ד ג' ארדינסט; עו"ד ר' שפרינצק; עו"ד י' נעים
בשם המשיבים: עו"ד י' ברמן

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

החלטה

המשנה לנשיאה א' רובינשטיין:

עתירה זו עניינה משאלת העותרת, חברת ספנות המפעילה תיורי נופש באגן הים התיכון, כי המדינה תשתתף בעלויות האבטחה שהיא נושאת בהן על פי הנחיות המדינה; זאת – כדרך שהיא נושאת ברוב רובן של הוצאות האבטחה בתעופה. המדינה מתנגדת לכך, וברוח תשובתה לעותרת מיום 6.7.14 בעקבות פניותיה, סבורה היא כי הנושא מצוי במתחם הסבירות של שיקוליה, וכי יש הבדל מבחינת האינטרסים של המדינה בין אבטחת התעופה לתיירות הנופש בספינות.

אכן ביסודו עסקינן בנושא של מדיניות, ושיקול הדעת של המדינה רחב. על כן לא קל להתערב בכך. עם זאת, ומבלי לגרוע מן האמור, סבורים אנו כי התמונה שלפנינו אינה שלמה – למשל, ביחס שבין נושא זה לבין אבטחת אניות מסחר, ובשאלת המינון שבין מימון כמעט מלא של אבטחת התעופה להיעדר מימון כלל באבטחת תיירות הנופש. כמובן, ניתן לטעון שכמו בכל הוצאה ציבורית אף זו אינה בלתי מוגבלת ועל כן יש לקבוע במקום כלשהו את הגבול, אך כמובן מידתיות הדברים אף היא חלק מן השיקולים.

נוכח כל אלה, ומבלי לטעת כל מסמרות באשר להכרעתנו, נבקש מן המדינה בתוך 60 יום הודעה משלימה שבה תתואר תמונה רחבה יותר ובדרג בכיר של שיקולי המימון בהקשר האבטחה (הדבר יכול להיעשות בחלקו בחומר חסוי) העותרת תמסור למדינה בהקדם את תחשיב העלות שלפיו הגיעה להוצאות האבטחה בהן נקבה. כמובן תיתכן הידברות בין הצדדים כדי להשלים נתונים וטיעונים. העותרת תוכל להגיב תוך 21 יום נוספים, ולאחר מכן יוחלט באשר להמשך הטיפול בעתירה.

ניתנה היום, ‏כ' בחשון התשע"ז (‏21.11.2016).

המשנה לנשיאה


מעורבים
תובע: מנו ספנות בע"מ
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: