ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סמעאן עאבד נגד עבדאללה אלעביד :


בתי המשפט

בבית המשפט המחוזי תל אביב-יפו

בש"א 016432/07

בתיק עיקרי: א 001338/06

לפני:

כבוד הרשם אבי זמיר

תאריך:

11/01/2008

בעניין:

סמעאן עאבד

ע"י ב"כ עוה"ד

אמגור

המבקשת/התובעת

נ ג ד

1. עבדאללה אלעביד

2. "קרנית" - קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים

ע"י ב"כ עוה"ד

בלגה

המשיבים/הנתבעים

החלטה

לפניי בקשה למינוי מומחים רפואיים בתחומים שונים.

המבקשת, ילידת 7/4/81, נפגעה בתאונת דרכים שאירעה ביום 19/11/92, בעת שנסעה ברכב שבו נהג הנתבע 1. קרנית נטלה על עצמה את החבות לפצות את המבקשת (הנתבעות הנוספות נמחקו).

לכתב התביעה צורפה בקשה למינוי מומחים בתחומי העיניים, פה ולסת, כירורגיה פלסטית, פסיכיאטריה, אורטופדיה, א.א.ג., נוירוכירורגיה ושיקום. בבקשה נטען, כי לאחר התאונה, אושפזה המבקשת בבית החולים שיבא.

במסגרת התגובה שצורפה לכתב ההגנה, טענה המשיבה, כי היא מסכימה למינוי מומחים בתחומי העיניים והפה ולסת, אך מתנגדת למינוי המומחים בתחומים האחרים. לאור הסכמת המשיבה אני ממנה מומחים רפואיים בתחומי העיניים והפה ולסת.

בתחום רפואת העיניים אני ממנה את פרופ' ענת לבנשטיין (איכילוב).

בתחום הפה ולסת אני ממנה את דר' גדעון לוי (קפלן).

בבקשה הנוכחית, חוזרת המבקשת על בקשתה המקורית למינוי מומחים רפואיים, ומצרפת תיעוד רפואי נוסף.

כפי שטוענת המשיבה בתגובתה, לבקשה המקורית צורפו מסמכים מסויימים שהופנו אל ב"כ המבקשת (נספחים ג', י"ז, י"ח, י"ט, ל"ג, ל"ד ו-ל"ה). מסמכים אלה הינם פסולים להמצאה למומחים הרפואיים, ולכן אני מורה על הוצאתם ממסגרת הנתונים הרפואיים שבהליך.

בניגוד לטענת המשיבה, אני סבור כי התיעוד הרפואי ה"כשיר" להצגה בפני המומחים הרפואיים הינו עדכני מספיק, ואין שום מניעה לבחון לפיו את הצורך במינוי מומחים בתחומים הרפואיים הרלוונטיים.

המבקשת צירפה לבקשותיה מסמכים רפואיים שונים המעידים על בדיקות פסיכיאטריות שהתבצעו במשך פרק זמן מסויים לאחר תאונת הדרכים, ובמסגרתן אובחנה המבקשת כסובלת מתסמונת פוסט טראומטית בעקבות התאונה (נספחים ל"ב-ל"ו לבקשה המקורית, והנספחים הראשונים לבקשה הנוכחית). מצב דכאוני אובחן גם ב – 24.3.06.

אני סבור, כי מסמכים אלה מהווים ראשית ראייה לקיומה של נכות בתחום הפסיכיאטריה.

אני ממנה בתחום הפסיכיאטריה את דר' תאופיק קראקרה (טל. 04-6744917).

לבקשה הנוכחית צורפו צילום תקריב של המבקשת, המצטרף למסמכים רפואיים שונים המעידים על פגיעה באזור הפנים (נספחים א-ב' לבקשה המקורית).

אני ממנה בתחום הכירורגיה-פלסטית את דר' שריה כהנוביץ ("מאיר").

למבקשת נגרמו שברים במקומות שונים בגפיים העליונות (נספח ב'1 ו-ה'1 לבקשה), המהווים ראשית ראייה לקיומה של נכות בתחום האורטופדיה.

אני ממנה בתחום האורטופדיה את דר' נחשון שזר (טל. 5711961).

בנוסף, נגרם למבקשת שבר באף (נספחים ח' ו-ט' לבקשה), שלשיטתה, מעיד על הצורך במינוי מומחה בתחום הא.א.ג. אני סבור, כי ראוי לקבל את חוות דעתו של המומחה בתחום הפה והלסת בדבר הצורך במינוי נוסף בתחום זה.

בתיעוד הרפואי שנערך בסמוך לאחר התאונה, צויין כי בדיקת CT העלתה שלמבקשת נגרם שבר קווי טמפורלי בצד ימין של המח (נספח א' לבקשה). לאור חלוף הזמן ניתן לדעתי לקבל תחילה את חוות דעתו של המומחה בתחום האורטופדיה האם יש צורך במינוי גם בתחום הנוירוכירורגיה.

ראוי להשהות את הדיון בשאלת הצורך במינוי מומחה בתחום השיקום, עד לאחר קבלת חוות דעתם של המומחים האחרים.

המומחים יבדקו את המבקשת בתוך 45 יום, ויגישו את חוות דעתם בתוך 90 יום לאחר מכן.

הצדדים יעבירו למומחים את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים להליך, על פי תקנה 8 לתקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים), התשמ"ז-1986.

בשלב זה, תשא המשיבה בשכר טירחת המומחים.

ניתנה היום ד' בשבט, תשס"ח (11 בינואר 2008) בהעדר הצדדים.

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים ולמומחים.

אבי זמיר, שופט

רשם בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו