ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אשורוב נגד רהיטי טיב הצפון בע"מ :


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות עכו

תק 001505/07

בפני:

כב' השופט אלטר משה

תאריך:

11/01/2008

בעניין:

1 . אשורוב נדיה

2 . אשורוב יבגני

התובעים

נ ג ד

רהיטי טיב הצפון בע"מ

הנתבעת

פסק דין

בתאריך 4.4.07 או בסמוך לכך, הזמינו התובעים אצל הנתבעת רהיטים כמפורט בהזמנה מס' 0139 ושילמו בתמורה 5,220 ₪. לטענת התובעים, כעולה מכתב התביעה, הרהיטים שסופקו על ידי הנתבעת אינם תואמים את ההזמנה ובנוסף התגלו פגמים ולקויים. לכן הם הגישו את התביעה שבפניי בה הם עותרים לחייב את הנתבעת להחזיר להם את הסכום ששולם בתוספת פיצוי בגין עוגמת נפש.

לטענת הנתבעת, כעולה מכתב ההגנה, הרהיטים שסופקו תואמים את ההזמנה, "למעט טעות שנעשתה בעומק פלטת השולחן של הספריה". עוד טוענת הנתבעת בכתב ההגנה כי התובעים לא איפשרו לנתבעת להשלים את הרכבת הרהיטים בבית התובעים. לכן עותרת הנתבעת לדחות את התביעה.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובצילומים שהוגשו על ידי התובעים ושמעתי את עדויות הצדדים, אני מקבל את טענת התובעים לפיה הריהוט שסופק אינו תואם את שהוזמן. הגם שיש ממש בטענת הנתבעת כי התובעים לא איפשרו לנתבעת להשלים את מלאכת ההרכבה, אין בכך כדי לשנות משום שהתובעים לא היו אמורים לאפשר לנתבעת להרכיב רהיטים שאינם תואמים להזמנה.

אשר על כן, אני מחייב את הנתבעת להחזיר לתובעים את הסכום ששולמו בתוספת פיצוי בסך 1,500 ₪ בגין עוגמת נפש ובסך הכל 6,720 ₪.

כן אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעים הוצאות משפט בסכום כולל של 500 ₪.

הסכומים הנ"ל ישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל והינם בנוסף לסכום בו חוייבה הנתבעת בהתאם להחלטה מיום 26.10.07.

במעמד תשלום הסכומים הנ"ל, יחזירו התובעים את הריהוט לנתבעת. באחריות הנתבעת לקחת את הריהוט וההוצאות הכרוכות בכך יחולו על הנתבעת.

ניתן היום ד' בשבט, תשס"ח (11 בינואר 2008) בהעדר הצדדים.

אלטר משה, שופט

למזכירות:

מאחר ופסק הדין ניתן לאחר שהצדדים עזבו את האולם, יש לשלוח אליהם את העתק פסק הדין.

הקלדנית - אתי באזוב