ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דניאל צבר נגד עמותת שקמה מוסד חינוכי אזורי :

החלטה בתיק רע"א 4952/16

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי זיו

המבקש:
דניאל צבר

נ ג ד

המשיבה:
עמותת שקמה מוסד חינוכי אזורי

בקשה לפטור מעירבון ותגובה לבקשה

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

עיינתי עיין היטב בבקשה שבכותרת ובתגובה לה. הבקשה כוללת טענות שונות, אשר רובן אינן ממין העניין. ואולם בסופו של יום, על מנת לזכות בפטור מהפקדת עירבון נדרש יוזם ההליך להניח תשתית עובדתית וראייתית מלאה ועדכנית לעניין מצבו הכלכלי, ואת זאת לא עשה המבקש כלל ועיקר. זאת ועוד, על פני הדברים נראה כי גם התנאי הנוסף למתן פטור מעירבון, שעניינו סיכויים ממשיים להצלחת ההליך, אינו מתקיים במקרה שלפניי. אף לא מצאתי להיעתר לבקשה למתן "הודעת קיזוז" חלף הפקדת עירבון. כך, שכן אין בידי לקבוע - על בסיס הבקשה שלפניי - שקיים חוב וודאי של המשיבה כלפי המבקש.

גם בטענת המבקש לעניין גובה האגרה אותה שילם לא מצאתי ממש, ולעניין זה אציין כי ההליך דנן אינו מופנה כנגד החלטת ביניים של בית המשפט המחוזי וממילא אין הוא בא בגדר פרט 25 לתוספת לתקנות בתי המשפט (אגרות), התשס"ז-2007.

חרף האמור לעיל, הרי שבשים לב לכלל נסיבות העניין ובהן מהות ההליך, היקפו וסכום ההוצאות אשר נפסק על ידי בית המשפט המחוזי - דומני כי סכום העירבון הראוי נמוך מכפי שנקבע על ידי המזכירה הראשית. העירבון יופחת איפוא ויועמד על סכום של 10,000 ₪. המבקש יפקיד את העירבון עד ליום 27.11.2016, ובשים לב לעובדה שבקשת רשות הערעור הוגשה עוד ביום 20.6.2016 מובהר למבקש כי עליו לעמוד במועד האמור.

ניתנה היום, ‏ט' בחשון התשע"ז (‏10.11.2016).

גלעד לובינסקי זיו, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: דניאל צבר
נתבע: עמותת שקמה מוסד חינוכי אזורי
שופט :
עורכי דין: