ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דרך ארץ הייווייז בע"מ נגד יוסף אברהמי :

בפני כבוד ה רשמת בכירה חן מאירוביץ

התובעת :

דרך ארץ הייווייז (1997) בע"מ

נגד

הנתבעים:

  1. יוסף אברהמי
  2. כלל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

מונחת בפני תביעה, שעניינה תאונה, אשר אירעה ביום 25/3/2013 בכביש 6 (להלן: "התאונה").
לטענת התובעת בעת שרכב הנתבעים התהפך , הוא גרם לנזק בתשתית כביש.
אין מחלוקת באשר לאחריות לקרות התאונה ומדובר בתביעת "הפרשים", שכן הנתבעים פיצו את התובעת בסכום שאינו שנוי במחלוקת, וסכום התביעה שהינו הנזק לגביו חלוקים הצדדים ושעומד על סך 6,118 ₪ הינו בגין תקורה, בלאי ועלות העבודות שבוצעו.

ביום 30.10.16 התקיים לפניי דיון בו נשמעו טענות הצדדים ועדויות השמאים מטעמם, בסיומו הסמיכו באי כח בעלי הדין את בית המשפט לפסוק את הדין על דרך הפשרה, על פי סע' 79א לחוק בתי המשפט התשמ"ד-1984. זאת לאחר שהובהר לצדדים כי פסק הדין יינתן ללא נימוקים וכי העילות לערעור על פסק דין זה הינן מצומצמות ביותר, כך שקיים קושי משמעותי לערער עליו.

לאחר ששמעתי את עדויות שמאי שני הצדדים גם יחד, בחנתי את הראיות, הגעתי לכלל מסקנה כי יש לקבל את התביעה במלואה וזאת לנוכח העובדה שעדותו של שמאי התובעת, הותירה עלי רושם אמין ואני מעדיפה את קביעותיו על פני קביעות שמאי הנתבעים שלא בוססו כדבעי.

קביעות שמאי התובעת היו מבוססות, והסבריו ביחס אליהן נסמכו על תיעוד שהוגש לעיוני במהלך שמיעת הראיות, ולכן אני מוצאת שהסכומים בהם נקב באשר לעלות הפיצוי הינם ריאלים וסבירים בנסיבות העניין.

לאור האמור לעיל, אני מחייבת את הנתבעים לשלם לתובעת סך שך 6,118 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום המלא בפועל, אגרת בית משפט כפי ששולמה, שכר השמאי מטעמה, כפי שנפסק במהלך הדיון ושכר טרחת עורך דין בסך של 1,500 ₪.

הסכום הכולל ישולם בתוך 30 ימים.

המזכירות תמציא את פסק הדין לבאי כח הצדדים.

ניתן היום, ד' חשוון תשע"ז, 05 נובמבר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דרך ארץ הייווייז בע"מ
נתבע: יוסף אברהמי
שופט :
עורכי דין: