ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליהו חיים סרוסי נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בש"פ 8456/16

לפני: כבוד השופט נ' הנדל

העורר:
אליהו חיים סרוסי

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערר על החלטת בית המשפט המחוזי מרכז במ"ת 21147-02-16 שניתנה על ידי כבוד השופט א' יקואל

תאריך הישיבה: ז' בחשון התשע"ז (8.11.2016)

בשם העורר: עו"ד יצחק איצקוביץ
בשם המשיבה: עו"ד שרית משגב

בבית המשפט העליון

החלטה

מונח בפניי ערר על החלטת בית המשפט המחוזי מרכז לוד (מ"ת 21147-02-16), במסגרתה נדחתה בקשת העורר, המצוי במעצר בפיקוח אלקטרוני, להשתתף בחתונת אחייניתו.

1. בית המשפט קמא ביסס את מסקנתו על סמך פקודות שב"ס המתייחסות לשחרור עצורים לחתונה בנסיבות מסוימות, כאשר מדובר באירוע משפחתי הקשור לקרוב משפחה מדרגה ראשונה. מכאן, נקבע כי הואיל ולא עסקינן בקרוב משפחה מדרגה ראשונה אלא באחיינית, אין מקום להיעתר לבקשה, ובכך גם יישמר עיקרון השוויון לגבי מקרים אחרים בעבר ובעתיד.

ייתכן, לו הייתה זו מלוא התשתית העובדתית, כי היה מקום לקבל את עמדת בית המשפט המחוזי. אלא, מתברר כי לעורר הוענק היתר לצאת ממקום המעצר באיזוק אלקטרוני שלוש פעמים בשבוע, החל מהשעה 18:00 ועד השעה 20:30. לדעתי, נתון זה משליך על בקשת העורר וסולל את הדרך לקבלתה. באת כוח המדינה הסכימה לבקשה בכפוף לשני תנאים. האחד, שיותר לעורר להשתתף בחתונה בסמוך לזמן החופה ומעט לאחריה, והשני, שהעורר לא ישתה אלכוהול בחתונה. הסניגור לא התנגד לתנאי השני, אך ביקש להרחיב את טווח השעות בצורה ממשית.

2. לנוכח המכלול, הנני מקבל את הערר ומתיר לעורר לצאת ממעצר הבית בתאריך 14.11.2016, על מנת להשתתף בחתונת אחייניתו בקריית עקרון באולם "אלגריה". חלון השעות, החל מהיציאה מהבית ועד לחזרתו, יהיה מהשעה 20:00 ועד השעה 23:45. תנאי לכך הוא שהעורר יהיה בליווי אחד מהמפקחים שהוכשרו על ידי בית המשפט ללוות את העורר בחלון ההתאווררות שצוין לעיל. כמו כן, העורר יימנע מכל שתיית אלכוהול במהלך החתונה.

ניתנה היום, ‏ז' בחשון התשע"ז (‏8.11.2016).


מעורבים
תובע: אליהו חיים סרוסי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: