ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ציפי חן נגד עוז בת-גלים בע"מ :

בפני כבוד השופט משה אלטר (שופט עמית)

התובעת

ציפי חן

נגד

הנתבעות

  1. עוז בת-גלים בע"מ
  2. קש חתמים בינלאומיים סוכנות לביטוח כללי (2010) בע"מ

פסק דין

1. בתאריך 25/4/16 אירעה תאונת דרכים בכביש 4, בסמוך לקניון "לב המפרץ" שבמפרץ חיפה.
בתאונה היו מעורבים רכב מאזדה לנטיס מס' רישוי 69-419-35 (להלן: "המאזדה") בו נהגה התובעת ורכב מסחרי תוצרת שברולט מס' רישוי 24-725-32 (להלן: "השברולט"), שבבעלות נתבעת 1, בו נהג מר חיים וייס, עובדה של נתבעת 1 (להלן: "חיים").

במועד אירוע התאונה היה השימוש בשברולט מבוטח אצל נתבעת 2 בפוליסת ביטוח אחריות כלפי צד ג' בגין נזקי רכוש.

2. לטענת התובעת, התאונה אירעה באשמתו של חיים. לכן הגישה התובעת את התביעה שבפניי, בה היא עותרת לחייב את הנתבעות לפצותה בגין הנזקים שנגרמו לה, לטענתה, כתוצאה מהתאונה.

כאן המקום לציין כי התובעת איננה הבעלים של המאזדה, אולם היא זו ששילמה לשמאי שערך את חוות הדעת ועבור תיקון הנזקים שנגרמו למאזדה כתוצאה מהתאונה. היינו, היא זו שניזוקה כתוצאה מהתאונה. לכן יש לה עילת תביעה למרות שאיננה הבעלים של המאזדה.

לטענת הנתבעות, התאונה אירעה באשמתה של התובעת. לכן הן מבקשות לדחות את התביעה ולחייב את התובעת בהוצאות.

3. בפניי שתי גירסאות באשר לאופן אירוע התאונה. כל נהג והגירסה שלו.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ושמעתי את עדויותיהם של התובעת, של אמה, שישבה במאזדה בעת אירוע התאונה, של חיים ושל מר אמיר אטיאס, שישב בשברולט בעת אירוע התאונה, אני מחליט להעדיף את גירסת התובעת באשר לאופן אירוע התאונה על פני גירסתו של חיים וקובע כי השברולט התנגש במאזדה בצד ימין מאחור, עת המאזדה היה במצב של עצירה בנתיב האמצעי והשברולט היה בסטיה שמאלה מהנתיב הימני, מתוך כוונה להשתלב בנתיב האמצעי.

4. מאופן אירוע התאונה, כמתואר בסעיף 3 דלעיל, עולה כי התאונה אירעה באשמתו של חיים. לכן על הנתבעות לפצות את התובעת בגין הנזקים שנגרמו לה כתוצאה מהתאונה המסתכמים, על פי הראיות שהובאו בפניי, בסכום של 4,706 ₪, כמפורט להלן:

א. עלות תיקון המאזדה, כעולה מחוות דעת
השמאי וחשבונית המוסך - 3,887 ₪.
ב. שכ"ט השמאי - 819 ₪.

5. סיכומו של דבר, אני מחייב את הנתבעות, הדדית, לשלם לתובעת את הסך של 4,706 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה, 16/6/16 ועד התשלום המלא בפועל.

בנוסף, אני מחייב את הנתבעות, הדדית, לשלם לתובעת הוצאות משפט בסך 600 ₪. סכום זה יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

לצדדים זכות להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה תוך 15 יום מקבלת פסק הדין.

ניתן היום, כ"ז תשרי תשע"ז, 29 אוקטובר 2016, בהעדר הצדדים.

למזכירות: נא לשלוח את פסק הדין לצדדים.


מעורבים
תובע: ציפי חן
נתבע: עוז בת-גלים בע"מ
שופט :
עורכי דין: