ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמיר אשכנזי נגד מאל - מור השכרת רכב וליסינג בע"מ :

לפני כבוד ה שופטת שלומית בן יצחק

התובע:

אמיר אשכנזי

נגד

הנתבעות:

  1. מאל - מור השכרת רכב וליסינג בע"מ, ח"פ 511178329
  2. סיון ארנהלט

פסק דין

בהתאם להסכמת הצדדים כאמור בפרוטוקול הדיון מיום 25 באוקטובר 2016 ולסמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, לאחר שעיינתי פעם נוספת בפרוטוקול הדיון ובתמונות שהוצגו בפני במהלכו והועברו, באמצעות תיבת דוא"ל יעודית לאחריו, אני קובעת כי מרבית האחריות לתאונה הינה על הנתבעת 2, וזאת בשיעור של 70 אחוזים .

אני קובעת, כי הגרסה המסתברת לתאונה, שהוכחה בפני, הינה כי הנתבעת 2 היא שסטתה לנתיב בו נסע התובע, אך לאור סימני הפגיעה, בדלתה האחורית הימנית של רכב הנתבעות, ובחזית השמאלית הקדמית של רכב התובע, המצביעים על כך כי הנתבעת 2 היתה בשלבי השתלבות מתקדמים, ולאור נסיעתם האיטית של כלי הרכב ( עובדה שהיתה מוסכמת על שני הצדדים), קם לתובע אשם תורם בשיעור של 30 אחוזים.

כפועל יוצא, ישלמו הנתבעות, ביחד ולחוד, לתובע, סך 70 אחוזים מכלל נזקיו הישירים (הנזק לרכב ועלות שכר טרחת השמאי וזאת בסך שך 3,211 ₪. התשלומים ישולמו תוך 30 יום, ויישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה ועד מועד התשלום המלא בפועל.

כן אני פוסקת לתובע הוצאות משפט בסך 300 ₪, שישולמו אף הן תוך 30 יום מהיום,שאם לא כן יישא הסכ ום הפרשי הצמדה וריבית כדין עד מועד התשלום המלא בפועל.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתן היום, כ"ח תשרי תשע"ז, 30 אוקטובר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אמיר אשכנזי
נתבע: מאל - מור השכרת רכב וליסינג בע"מ
שופט :
עורכי דין: