ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נסים ורור נגד עדי שחברי :

בפני כבוד ה שופט העמית יובל שדמי

התובעים

1.נסים ורור
2.נאהד ורור

נגד

הנתבע

עדי שחברי

פסק דין

התובעים טוענים שהתקשרו בהסכם עם הנתבע, לפיו ישלמו לו 57,000 ₪ בתמורה לעבודות שיפוץ בביתם.

הנתבע טוען שמחיר זה לא כלל מע"מ אך אינו טוען שהיה זכאי לתשלום נוסף מהתובעים על פי המוסכם בין הצדדים.

התובעים טוענים שסוכם בין הצדדים בעל פה שהשיפוצים יסתיימו בתוך כשבועיים, לפני חג המולד של שנת 2015, אך השיפוצים נמשכו זמן רב לאחר המועד שסוכם.

בסופו של דבר שילמו התובעים לנתבע סך של כ-53,000 ₪, כאשר לטענתם הם לא שילמו לו סך של 4,000 ₪ מתוך מה שסוכם מראש, בשל כך שלא עשה להם עבודות גינון עליהן התחייב , והוויתור על עבודת הגינון והתשלום בקשר לכך, הוסכם ביוזמת הנתבע.

התובעים שילמו לנתבע סך של 1,430 דולר (במזומן) בעבור ריהוט לחדר הילדים.
הנתבע הודה בדיון שקיבל סכום זה, הודה שהסכום היה מיועד לקניית ריהוט לחדר הילדים והודה שלא סיפק את הריהוט.

הנתבע טען, שמאחר והוסכם בין הצדדים בהמשך על עבודות נוספות עליהן לא הוסכם מלכתחילה, הוסכם בין הצדדים גם , שהסכום של 1,430 דולר ייזקף על חשבון אותן עבודות במקום ייעודו הראשוני – קניית ריהוט לחדר הילדים.

הנתבע לא הביא ראיות נוספות לטענתו זו מעבר לעדותו, כאשר לא למותר לציין שבין הצדדים התקיימה התכתבות אינטנסיבית שהוגשה לבית המשפט ובה אין זכר או רמז לאמור על ידי הנתבע.

מאחר ונטל השכנוע בפלוגתא זו מוטל על הנתבע והוא לא עמד בנטל זה, אני קובע שהנתבע חייב להשיב לתובעים את הסך של 1,430 דולר (5,500 ₪ לפי שער יציג של 3.85 ₪ לדולר) אותם קיבל ואת תמורתם לא סיפק לתובעים.

בנוסף על הנתבע לספק לתובעים את התרשימים וההדמיה בקשר לשיפוץ.

עדותם של התובעים הייתה מהימנה ביותר ואני מאמין להם ששילמו סך של 11,000 ₪ לבעלי מקצוע על מנת שישלימו עבודות אותן לא השלים הנתבע ואותן חייב היה לבצע במסגרת העסקה בין הצדדים.

סכום זה חייב הנתבע לשלם לתובעים.

אשר על כל אלה, אני מחייב את הנתבע לשלם לתובעים בתוך 30 יום את הסך של 16,500 ₪ וכן הוצאות בסך 1,000 ₪, וכן אני מחייב את הנתבע להעביר לתובעים בתוך 30 יום את התרשימים וההדמיה אותם ערך במסגרת העסקה.

המזכירות תעביר העתק מפסק דין זה לידי הצדדים, אשר רשאים לבקש רשות ערעור מבית המשפט המחוזי בנצרת בתוך 15 יום ממועד המצאת פסק הדין לידיהם.

ניתן היום, כ"ח תשרי תשע"ז, 30 אוקטובר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נסים ורור
נתבע: עדי שחברי
שופט :
עורכי דין: