ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שומרה חברה לביטוח בע"מ נגד תומר סיני :

בפני כבוד ה שופט הישאם אבו שחאדה

תובעים

שומרה חב' לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד דהרי

נגד

נתבעים

1.תומר סיני
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ
שניהם ע"י ב"כ עוה"ד בן עזר

פסק דין

1. התובעת היא חברת ביטוח שביטחה רכב אשר ניזוק במהלך תאונת דרכים ומכאן תביעת השיבוב שבפניי לעניין סכום הפיצוי ששולם למבוטח מטעמה וזאת לאחר קיזוז סכום ההשתתפות העצמית.

2. מטעם התובעת העידה הנהגת של הרכב אותו ביטחה (להלן: רכב 1). לטענת נהגת רכב 1, בעת שהגיעה לצומת עם רמזור, הרמזור דלק אדום ורכב 1 נעצר . בטעות, רכב 1 חצה את קו העצירה שליד הרמזור ולכן נסעה נסיעה קצרה לאחור על מנת שרכב 1 יעמוד מאחורי קו העצירה. לטענתה, בעת שנסעה לאחור הנתיב שבו נסעה היה פנוי מאחוריה. הנתבע 1 נהג ברכבו (להלן: רכב 2) והיה בנתיב שמשמאלה. בעוד הרמזור עדיין אדום, רכב 2 עבר לנתיב הימני, ובדרך זו פגע ברכבה.

3. מטעם הנתבעים העידו הנתבע 1 ובת זוגו שהיתה עימו ברכב 2. לטענתם, אכן רכב 2 היה בנתיב השמאלי ועבר לנתיב הימני . לאחר שסיימו את המעבר מהנתיב השמאלי לימני, רכב 2 נעצר. בהמשך, רכב 1 נסע לאחור ופגע ברכב 2.

4. יש לציין שמוקדי הפגיעה בשני הרכבים היו כדלקמן: ברכב 1, נפגעה הפינה האחורית שמאלית; ברכב 2, נפגעה הפינה הימנית קדמית.

5. בנסיבות אלה, הנני קובע שהאחריות לגרם התאונה מתחלקת באופן שווה בין שני הנהגים: אחריותה של נהגת רכב 1 היא בעצם הנסיעה לאחור ובעוד שהאחריות של הנתבע 1 היא בעצם המעבר מהנתיב השמאלי לנתיב הימני בסמוך לקו העצירה.

6. לפיכך, הנתבעים 1 ו-2, ביחד ולחוד, ישלמו לתובעת את הסכומים הבאים:

א. מחצית הסך של 4,169 ₪ שהינו התשלום ששולם ע"י התובעת למבוטח מטעמה בקיזוז ההשתתפות העצמית. סכום זה יישא בהפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום 21.6.15 (מועד עריכת חוו"ד שמאי) ועד מועד התשלום בפועל.

ב. דמי שמאות בסך 425 ₪.

ג. אגרת בימ"ש כפי ששולמה.

ד. שכרה של העדה מטעם התובעת בסך 500 ₪.

ה. 1500 ₪ בגין שכר טרחת עו"ד.

זכות ערעור תוך 45 יום.

המזכירות תשגר העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ח תשרי תשע"ז, 30 אוקטובר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שומרה חברה לביטוח בע"מ
נתבע: תומר סיני
שופט :
עורכי דין: