ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אנריקה רייסין נגד איי די איי חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד ה שופט אמיר ויצנבליט

התובעת

  1. אנריקה רייסין
  2. רחל רייסין

נגד

הנתבעות

1.איי די איי חברה לביטוח בע"מ
2.שיבולת לונמן

פסק דין

1. לפניי תביעה על סך של 2,135 ש"ח שעילתה פיצוי בגין נזק רכוש שנגרם לרכבה של התובעת בעקבות תאונת דרכים. התביעה הוגשה ונתבררה כתביעה קטנה. כמצוות התקנות, פסק הדין יהיה מנומק באופן תמציתי.

2. התובעת 2 והנתבעת 2 נסעו ברכביהן בכיכר הסמוכה לקניון "שבעת הכוכבים" בהרצליה. מדובר בכיכר עם שני נתיבים. התובעת 2 נהגה עם רכבה בנתיב הפנימי, והנתבעת 2 נהגה בנתיב החיצוני. המחלוקת בין בעלות הדין היא מי סטתה לנתיבה של מי. התובעת 2 טוענת כי הנתבעת 2 סטתה אל הנתיב שלה, ואילו הנתבעת 2 טוענת ההיפך.

3. אין בידי בית המשפט ראיות רבות להכריע במחלוקת. אף אחת מעדויות הצדדים לא הופרכה בחקירה הנגדית. הן התובעת 2 הן הנתבעת 2 היו עדות מהימנות בעיני. לא הובא כל עד נוסף שיכול לשפוך אור על המחלוקת. הראיה היחידה שיש בה כדי להטות את הכף היא תמונות הנזק לרכב התובעת 2 (מוצג ת/1). בתמונה זו נראית פגיעה בצד הקדמי ימני של רכב התובעת 2 . התרשמות מתמונה זו מעלה כי ראשית, הפגיעה הייתה של רכב הנתבעת 2 ברכב התובעת 2, ולא להיפך; ושנית, בנזק שנגרם לרכב התובעת 2 ישנו "קימוט" קדימה, דבר המרמז על פגיעה מן הצד של רכב המגיח מאחור ובכיוון קדימה. תמונה זו מתיישבת יותר עם גרסת התובעת 2 שלפיה הנתבעת 2 היא שפגעה בה עם רכבה. היא מתיישבת פחות עם גרסת הנתבעת 2 , שלפיה היא נסעה בנתיב החיצוני בכיכר ואז שמעה חבטה (עמ' 3 שורה 20 לפרוטוקול) . מנגד, לא הוצגה תמונה של הנזק שנגרם לרכב הנתבעת 2. בנסיבות אלו, אני מעדיף את גרסת התובעת 2 על-פני גרסת הנתבעת 2.

4. אשר לשיעור הנזק הנתבע, התובעת 2 קיבלה פיצוי מחברת הביטוח שלה, ובכתב התביעה נתבעים סכום ההשתתפות העצמית ודמי כינון הפוליסה. על-פי כתב התביעה והנספחים שצורפו אליו שיעורם של אלו הוא 2,135 ש"ח. הנתבעים לא חלקו על סכומים אלו או על סבירותם.

5. סוף דבר, התביעה מתקבלת. הנתבעות ישלמו לתובעים סכום של 2,135 ש"ח, וכן 250 ש"ח הוצאות משפט. הסכומים ישולמו תוך 30 יום שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום מתן פסק-הדין ועד התשלום בפועל.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום ממועד קבלת פסק-הדין.

ניתן היום, כ"ח תשרי תשע"ז, 30 אוקטובר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אנריקה רייסין
נתבע: איי די איי חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: