ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק לוי נגד עוה"ד יעקב אמסטר :

החלטה בתיק רע"א 7386/16

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי זיו

המבקש:
יצחק לוי

נ ג ד

המשיבים:
1. עוה"ד יעקב אמסטר

2. כונס הנכסים הרשמי

בקשה לפטור מאגרה ומעירבון ותגובות לבקשה

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

כידוע, לשם קבלת פטור מאגרה ומעירבון נדרש יוזם ההליך להניח תשתית עובדתית וראייתית מלאה ועדכנית לגבי מצבו הכלכלי. זאת לא עשה המבקש. די לציין בהקשר זה, כי הבקשה אינה כוללת פירוט ותיעוד סדורים ומלאים לגבי הוצאות המבקש; כי התצהיר מטעם אשת המבקש (נספח 21 לבקשת הפטור) לקוני ואינו עדכני; כי לא הובהר כיצד מממן המבקש את ייצוגו המשפטי, וכיצד מימן את האגרות אשר שולמו בבית המשפט המחוזי (פיסקה 5 להחלטה מיום 7.7.2016); וכי לא ניתן טעם של ממש מדוע לא יוכל המבקש להסתייע באחותו לשם גיוס עירבון, וזאת בשים לב לכך שהיא סייעה לו כלכלית בסכום בלתי מבוטל לפני כמחצית השנה (סעיף 7 לתצהיר המבקש).

יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מהליכי הכינוס המתנהלים בעניינו של המבקש, ונוכח הליכים אלה ניתן לצאת מנקודת הנחה כי מצבו הכלכלי אינו מן המשופרים. זאת ואף זאת: העובדה שבקשת רשות הערעור מופנית כנגד החלטה שעניינה חיובו של המבקש בערובה כספית כתנאי לדיון בהליכים אותם הגיש, כמו גם העובדה שבמסגרת בקשת רשות הערעור נטען כי מצבו הכלכלי של המבקש אינו מאפשר לו להפקיד את הערובה - שוקלות לטובת היענות לבקשה. כך, בשים לב לגישה הגמישה הנוהגת בבקשות פטור בהליכים מסוג זה ולרצון להימנע מ"מעגל קסמים". אוסיף ואציין כי לא נעלמו מעיניי טענות המנהל המיוחד בדבר חוסר תום ליבו של המבקש בעצם הגשת בקשת רשות הערעור דנן, ואולם לא ראיתי להידרש לטענות אלה בשלב הנוכחי של הכרעה בבקשת הפטור.

נוכח האמור לעיל ומשאיזנתי בין השיקולים השונים הצריכים לעניין, החלטתי כדלקמן:

א. לפטור את המבקש מתשלום האגרה (וזאת מבלי להידרש לשאלת תחולתו של הפטור הסטטוטורי הקבוע בתקנה 20(4) לתקנות בתי המשפט (אגרות), התשס"ז-2007. לעניין זה ראו, רע"א 3784/16 קרליץ נ' הוט מובייל בע"מ (19.6.2016));
ב. להעמיד את העירבון על סכום מתון יחסית של 6,000 ₪. עירבון בסכום זה יופקד תוך 10 ימים, שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה כמקובל.

ניתנה היום, ‏כ"ח בתשרי התשע"ז (‏30.10.2016).

גלעד לובינסקי זיו, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: יצחק לוי
נתבע: עוה"ד יעקב אמסטר
שופט :
עורכי דין: