ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ERZENG ZHU :

בפני כבוד ה שופטת בכירה דינה כהן

מבקשים

מדינת ישראל

נגד

משיבים

ERZENG ZHU (עציר)

החלטה

בפניי עתירת המבקשת למעצר המשיב עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, בעבירה של פציעה בנסיבות מחמירות, שהוגשה בד בבד עם כתב אישום.

בכתב האישום צוין כי המתלונן, יו, והמשיב, זו, הינם אזרחים סינים השוהים בארץ לצורכי עבודה, ומתגוררים באשדוד. כתב האישום מייחס למשיב, כי ביום 09/10/2016 בסמוך לשעה 21:30, במהלך ויכוח שהתפתח בביתם, נטל המשיב סכין גדולה והתקרב למתלונן. שעה שהמתלונן ניסה להתגונן מפני המשיב, פצע אותו המשיב ביד שמאל, וגרם לו לחבלה של ממש בדמות פצח באורך של כ- 8 ס"מ בגבולות משוננים באספקט ליטרלי בשליש אמצעי של זרוע יד שמאל.
בבקשה נטען כי כנגד המשיב עילות מעצר של מסוכנות והתחמקות מהליכי המשפט לאור היותו אזרח סיני השוהה בארץ באופן ארעי. נטען כי בשל כך שהעבירה בוצעה תוך שימוש בנשק קר, קמה חזקת מסוכנות באופן סטטוטורי.

ב"כ המשיב הסכימה לקיומן של ראיות לכאורה ככלל , אולם ביקשה לציין ולהדגיש כי מדובר בויכוח שהתפתח בין המשיב למתלונן, על רקע האזנה למוזיקה בקול רם. המשיב טוען כי המתלונן תקף אותו קודם בכך שהכה אותו באגרופו בראשו ובאוזניו והפנתה לתעודה רפואית לפיה המשיב נלקח לטיפול רפואי בבית החולים.
לדידה, לא ברור מדוע המבקשת בחרה להעדיף גרסה אחת על פני רעותה, היות שאנשים נוספים שהיו בדירה אינם מחזקים אף לא אחת מהגרסאות, ולטענתה המתלונן עצמו ציין שנחתך בידו לאחר שהמשיב החזיק סכין ונחתך כשניסה להוציא הסכין מידו. לדבריה, המשיב ניסה להגן על עצמו וכך ניסה להרחיקו.

עוד טענה כי מדובר בסכין להכנת מזון, וכי אם נשקפת מסוכנות, אזי היא בין המתלונן למשיב בלבד. המשיב נמצא בארץ 10 שנים ועובד בתחום הבניה. מעסיקו של המשיב ציין כי מעולם לא היו עימו בעיות, הוא עובד אצלו משך 4.5 שנים, ולדבריו ניתן להעבירו למקום מגורים אחר בארץ, באתר אחר, והוא מוכן לערוב לו ולכך שלא יתרועעו יחד.

לאחר בחינת חומר ראיות שוכנעתי כי אכן בידי המבקשת ראיות לכאורה לנטען כנגד המשיב ע"פ כתב האישום וכדלקמן:

הודעת "זאיי גין "המתגורר עם יו וזו מיום 10/10/16- הלה מסר כי שמע את יו וזו מתווכחים, שבדרך כלל הם רבים ביניהם ואז משלימים. אז שמע שהכל נפסק, ושאל את ואנג אם הם הולכים מכות ביניהם, אז ראה אותם מחזיקים אחד לשני בחולצה והפרידו ביניהם. מסר כי לא הבין מה הם אמרו אחד לשני בגלל הניב שלהם.

זאיי מסר כי הבחין בדם על ידו של יו, ושלא הבחין בסכין בחדר.

הודעת "גיאן גו" מיום 10/10/16-מסר כי הוא גר עם יו וזו בדירה. לדבריו, בליל האירוע שתה קצת והלך לישון והתעורר מהצעקות של הריב בין יו וזו, שהתקוטטו ביניהם. מסר כי קם בדיוק כשהם סיימו לריב, ומסר כי לא ראה סכין ביד שאל אחד מהם. משהבחין ביו מדמם מהזרוע ביקש מהם לא לריב ואמר להם ללכת לבית חולים.

הודעת המשיב זו ארזנג מיום 10/10/16- מסר כי המתלונן מפריע לו זמן ארוך ופוגע באיכות חייו, תיאר כי הרקע לאירוע הוא וכוח בינו לבין יו שעשה שימוש בטלפון שלו ללא אוזניות. לדבריו, כתוצאה מכך השליך על יו את הפלאפון שלו, ויו זרק את הפלאפון שלו חזרה אליו, הפלאפון נפל על הרצפה והחל עימות. לדבריו, יו נעמד וחבט בו עם אגרוף בראש צד ימין וגרם לו לחבלה ( החוקרת מציינת כי התרשמה מחבלה זו, וחבלה זו מתועדת אף ברישומים רפואיים הקיימים בתיק). לדבריו "אחר כך פחדתי ממנו אז הלכתי למטבח ולקחתי סכין כדי להפחיד אותו ואז התקוטטנו עם הידיים ותוך כדי הוא נחתך עם הסכין אחרי שיו נחתך הסכין נזרקה הצידה, המשכנו להתקוטט כשאנחנו יוצאים מהחדר לכיוון השירותים וכשהגענו לסלון הוא הפיל אותי על הרצפה והתחיל להכות אותי אני לא זוכר אם הוא בעט בי או נתן לי אגרוף, אני חלש הוא חזק, ואז קמתי חזרנו לחדר והגיעו האחרים וואנג ג'ין וגו ויו התקשה למנהל עבודה וגם אני וסיפרתי לו שיו נפצע ושאנחנו רבנו".
זו מסר כי שתה שתי פחיות בירה.

הודעת גיליאנג ואנג מיום 10/10/16- מסר כי לא יודע מה קרה, התעורר מצעקות, מסר כי המשיב והמתלונן רבים לעיתים קרובות. לדבריו, נעמד בפתח הדלת של החדר של יו וזו, וכשהגיע הם כבר לא התקוטטו. אז ראה את יו נשען על כיסא עם חתך ביד, ויורד לו דם. מסר כי אז התקשר לשי מחברת כוח אדם, והוא דיווח למשטרה.
מסר כי שתה אלכוהול יחד עם זו וגו, ושהם שתו בירה ויין אדום.
עוד מסר כי לא ראה את הסכין, עד אשר המשטרה לקחה את הסכין. לדבריו, חשב שיו נחתך מהזכוכיות של החלון.

הודעת המתלונן יואנגון יו מיום 10/10/16- מסר כי ראה את המשיב ואחר בשם וואנג שותים וודקה ובירה, כבכול יום, הגיע הביתה, אכל ארוחת ערב והתכונן לשינה. מסר כי זו נשכב במיטה וקם אחרי דקה, וביקש ממנו לא לעשות רעש עם הטלפון, כשהוא בעצמו הסתכל בטלפון ועשה רעש. לדבריו, על רקע ויכוח על שימוש באוזניות, זרק עליו המשיב את הטלפון על הבטן שלו ואמר לו " תראה לאיזה ווליום שלי יכול להגיע", זה הכעיס אותו והוא לקח את הטלפון וזרק אותו לקצה המיטה שלו. אז לקח המשיב שוב את הטלפון וזרק אותו עליו שוב בפעם השנייה. לדבריו חש מאוים כי הוא זרק עליו את הטלפון והצביע עליו, ושוב הוא זרק את הטלפון של לקצה המזרון. אז, יצא זו מהחדר וחזר עם סכין. אז הגיע ואנג ששתה איתו בירה לחדר בכדי למנוע ממנו לתקוף אותו.

המתלונן זיהה את הסכין עימו המשיב הגיע לחדר, ותיאר כי הוא הניף את הסכין לעברו, או אז עמד ושלח את יד שמאל שלו קדימה בכדי להגן על עצמו, והסכין פגעה לו ביד שמאל, וכתוצאה מכך מסר שדימם רבות ונוצר חתך גדול. עוד מסר כי שמע את המשיב אומר לוואנג כי הוא מסוגל להרוג אותו.

המתלונן מסר כי לקח מהמשיב את הסכין, ולאחר מכן התנפל עליו המשיב וניסה לחטוף אותה מידו, אז הלך לאחור ונשען על המיטה, ואז וואנג תפס את זו מאחור והרחיק אותו עם היד השניה, ככה זה הסתיים, ויו הפסיק לתקוף כשראה שיורד לו דב רב.

המתלונן מסר כי לא תקף את זו, אלא רק סטר לו על הפנים לאחר שהוא דקר אותו, ואמר לו " איך אתה עושה דבר כזה??". אז זו הבין את הטעות שלו, התקשר למנהל העבודה יעקב, והוא התקשר לשי מחברת כוח אדם.

לדבריו חבלותיו של זו נגרמו מכך שנתקל ונחבל ממשקוף הדלת, כי הוא היה שיכור. מסר כי הוא לא היה תחת השפעת אלכוהול.

הודעת יו יואנגון במקום האירוע מיום 9/10/16- מסר כי סיימו יום עבודה, כולם עשו אוכל ואז אחד הפועלים שתה בירה בסלון. לדבריו, הוא ישב אותה עת במיטתו לאחר שסיים לאכול והליך לישון, ואז בא שותפו לחדר והעיר לו על הרעש, הוא מסר לו " בסדר", ואז הוא הפיל עליו את הטלפון. בתגובה הוא שאל אותו " למה ככה", הוא כעס לקח את הסכין ונתן לו מכה ביד. אז הוא תפס אותו, נתן לו סטירה, והתקלח לבעל הבית שייקח אותו לבית חולים והמשטרה הגיעה.

הודעת שי בוהדנה מיום 10/10/16- מוסר כי שעה שהיה באירוע בצפון קיבל טלפון מיו, שמסר לו כי זו פגע בו בסכין. מיד לאחר מכך ביקש ממנו זו לבוא, והוא הזעיק אמבולנס ומשטרה.

עימות בין זו ליו
בעימות המשיב טען כי ישנם חלקים נכונים וחלקים לא נכונים, מודה בכך שהלך למטבח והביא הסכין כדי להפחיד את יו, אך לא מסכים לכך שהשליך עליו את הטלפון. לדבריו, במהלך העימות יו הכה אותו באוזן, ויו השיב כי רק סטר לו, והחבלות שיש לו זה כיוון שהוא דחף אותו על הרצפה והוא חתך אותו. יו טוען כי זו חתך אותו לפני ההתקוטטות ביניהם. בעימות מסר כי אילו לא ניסה להתגונן באמצעות ידו, זו היה פוגעת בגופו. זו מסר כי אילו הוא לא היה שם את ידו הוא לא היה פוגע בו.

דו"ח סיכום ביקור במחלקה לרפואה דחופה ליו ינגיון המתלונן- אנמנזה: חתך בזרוע שמאל, לדבריו מסכין ע"י חבר, כאבים ללא חסר נוירולוגי או הגבלת תנועה. חתך באורך 8 ס"מ גבולות משוננים באספקט לטרלי בשליש אמצעי של הזרוע.

דו"ח חקירת מז"פ-בדירת המגורים, על שולחן בפינת האוכל, נתפסה סכין קצבים שחורה ממתכת, במשקוך השמאלי של חדר השינה הבחין בכתמי דם. נאסף מוצג " סכין קצבים ממתכת בצבע שחור".

דו"ח רפואי מד"א לזו ארזנג-מפורט כי נמסר שהיה מעורב בקטטה בשעות הערב, נחבל באזור הראש עם פצעים שטחיים.

תמונות המשיב-נראה פצע מדמם בחלק עליון של מצח ימין של המשיב, ודימון באוזנו השמאלית של המשיב.
מזכרים מיום 9/10/16 שרשם רש"ט בוסקילה ומזכר שרשם השוטר אדיר לוי לפיו הבחין בסימני אלימות- חתך עמוק כתוצאה מסכים קצבים תוך תיעוד דברי המשיב, בין היתר, " אני עשיתי את זה" ושלדבריו "הוא חזק יותר".

לשלוח לב"כ הצדדים ולשרות מבחן לקראת הכנת תסקיר המעצר לדיון הקבוע.

ניתנה היום, ט"ז תשרי תשע"ז, 18 אוקטובר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ERZENG ZHU
שופט :
עורכי דין: