ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עודד מויאל נגד כונס נכסים רשמי מחוז חיפה :

בפני כבוד ה שופטת ישראלה קראי-גירון
המבקשים
עודד מויאל

נגד

המשיבים

  1. כונס נכסים רשמי מחוז חיפה
  2. בנק לאומי לישראל בע"מ

החלטה

בתיק זה קיימת הסכמת החייב להעביר כספים העומדים לרשותו אצל מחזיקים שונים אשר נצברו בפוליסות המנוהלות על שם מעבידתו ,אוניברסיטת חיפה לקופת הכינוס על חשבון תכנית הפרעון שגובשה בתיק זה ביום 7/9/14.

ואולם, לא מצאתי התייחסות החייב להודעת מגדל חברה לביטוח בע"מ מיום 9/9/16 לעניין פגיעה בכיסוי הביטוחי שיהיה לחייב באם ישוחררו הכספים וכן לסוגית תשלום מס מוגדל על כספים אלו.

כן לא מצאתי פירוט מדויק של הכספים המצויים אצל המחזיקים השונים ו הניתנים לשחרור ולהעברה לקופת הכינוס בכפוף להסכמת המעב ידה לעשות כן בתנאים, דבר שנדרש כדי לבדוק האם יש צורך להורות על שחרור כל הכספים העומדים לרשות החייב אצל מחזיקים שונים לצורך תשלום תכנית הפרעון או רק חלקם .

משכך, אין מנוס מקיום דיון נוסף בנושא במעמד ב"כ החייב, ב"כ הכונ"ר, הנאמן ונציגי המחזיקים כאשר המעסיקה פטורה מהופעה משום שזו נתנה הסכמתה בתנאים לשחרור הכספים ואין לה כל השפעה על הפגיעה האפשרית שתגרם לחייב באם ישוחררו כספים כמבוקש על ידו אם ישוחררו. זאת כאשר החייב נתן הסכמתו לתנאים שהציבה המעבידה.

כמו כן, ברור כי מאחר והחייב ממשיך וימשיך להיות מועסק על ידי מעבידתו,האוניברסיטה, זו תתחיל מחדש להפריש בעבורו כספים נדרשים מכח זכויותיו הסוציאליות.

אני קובעת איפוא דיון ,אותו אין לבקש לבטל, במעמד המחזיקים השונים, לרבות נציג מגדל מקפת חברה לביטוח בע"מ כאמור בתגובתו מיום 11/5/16 ונציג פסגות גמל ופנסיה בע"מ כאמור בתגובתו מיום 23/9/16 וזאת ליום 11/12/16 שעה 12:00. המזכירות ובעלי התפקיד ידאגו לזמן מחזיקים אלו לדיון ע"פ כתובתם בתגובות שהגישו.

עד מועד זה, לא יועברו כספים. בשלב זה של החייב להמשיך לשלם תשלומים חודשיים.

ניתנה היום, ו' תשרי תשע"ז, 08 אוקטובר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עודד מויאל
נתבע: כונס נכסים רשמי מחוז חיפה
שופט :
עורכי דין: