ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אשר דאהן נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק ע"פ 1828/14

לפני: כבוד השופט ח' מלצר

כבוד השופט צ' זילברטל

כבוד השופט א' שהם

המערער:
אשר דאהן

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי באר שבע (כבוד השופטים: ר' יפה-כ"ץ, א' ואגו, ו-י' צלקובניק) מתאריך 21.01.2014 בתפ"ח 37855-08-11; תגובת המערערת מתאריך 24.03.2016 להצעת בית המשפט; תגובת המשיבה מתאריך 04.04.2016 להצעת בית המשפט; תגובת המערער לתגובת המשיבה מתאריך 01.05.2016

תאריך הישיבה:
ד' באדר ב' התשע"ו
(14.03.2016)

בשם המערער:
עו"ד רות לוין; עו"ד תומר אורינוב; עו"ד נתנאל לגמי

בשם המשיבה:
עו"ד יעל שרף

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

החלטה

1. לאחר שעיינו בחומר הראיות ובתגובות הצדדים למתווה שהוצע על ידי בית המשפט ביום 13.03.2016, ומכיוון שאין בידינו להצטרף, בשלב זה, בהכרח לעמדתה החד משמעית של ההגנה בדבר גורלו של הערעור – אנו סבורים כי יהיה זה ראוי, למען חקר האמת ועשיית הצדק, לפעול במקרה מיוחד ומורכב זה בהתאם למתווה שהוצע על ידינו. לפיכך ומאחר שבאי כוח המערער וכן באת כוח המשיבה לא כפרו בסמכותו של בית המשפט להורות, במקרים המתאימים, על עריכת חוות דעת פסיכיאטרית נוספת, אף ללא הסכמת הצדדים – הננו מורים על מינויו של צוות מומחים מתחום הפסיכיאטריה שיחווה את דעתו בדבר מצבו הנפשי של המערער בעת ביצוע העבירה והשלכותיו. צוות המומחים יכלול את: הפסיכיאטר המחוזי מחוז צפון (ד"ר בן אפרים), הפסיכיאטרית המחוזית מחוז חיפה (ד"ר רוזנצוייג), והפסיכיאטר המחוזי מחוז תל אביב (ד"ר שי), והם יחוו את דעתם בדבר מצבו הנפשי של המערער בעת ביצוע העבירה, לרבות האפשרות להטלת ענישה מופחתת.

באי-כוח הצדדים יגישו לחברי צוות המומחים את מלוא חומר הראיות בתיק, את הפרוטוקולים של הדיונים שהתקיימו בו וכן את חוות הדעת שניתנו בעניינו של המערער. חברי צוות המומחים יהיו רשאים לעיין בכל חומר רפואי נוסף בעניינו של המערער, כפי שימצאו לנכון, וכן להורות על הסתכלות בתנאי אשפוז.

2. חוות הדעת הפסיכיאטרית של צוות המומחים הנ"ל תוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בתוך 4 חודשים מיום החלטה זו, ובית המשפט הנכבד יאפשר לבאי-כוח הצדדים לחקור את עורכי חוות הדעת, ככל שיבקשו לעשות כן. בהמשך יתן בית המשפט המחוזי הכרעת דין משלימה בעניינו של המערער.

3. הערעור דנן יהיה תלוי ועומד, וכל זכויות וטענות הצדדים בערעור ישמרו להם.

ניתנה היום, ‏כ"ג באלול התשע"ו (‏26.9.2016).
מעורבים
תובע: אשר דאהן
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: