ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אהוד קריב נגד ארז שלום :

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקשים: 1. אהוד קריב
2. רחל קוממי ע"י מורשה א. קריב

נגד

המשיבים: 1. ארז שלום
2. הכשרת הישוב חברה לביטוח בע"מ
3. מזרח שירות לביטוח בע"מ
4. אהרון שמאי

בקשת רשות ערעור על פסק-דין של בית המשפט
המחוזי בתל-אביב-יפו מיום 28.6.99 בבר"ע
200892/98 שניתן על ידי כבוד השופטת
הניה שטיין

בשם המבקשים: בעצמם

בשם המשיבים: עו"ד רון בר-ניר

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המבקשים הגישו כנגד המשיבים תביעה בבית משפט לתביעות קטנות של נזק שנגרם למכוניתם. על-פי הערכת השמאי הוסב לרכב נזק בגובה של 1,402 ש"ח. לטענת המבקשים נגרמו להם הוצאות נוספות בגין "הפסד זמן, טרחה, טרדה, הוצאות בגין נסיעות, טלפונים וברורים". תביעתם נסתכמה ב4,700- ש"ח.

בית המשפט לתביעות קטנות, למרות שהטיל ספק בשאלה אם המבקשים הוכיחו את נזקם, פסק להם את מלוא דמי הנזק כפי שהוערכו על-ידי השמאי ודחה את התביעה ככל שהיא מתייחסת לביטול זמן והוצאות אחרות.

התביעה שהופנתה כנגד סוכן הביטוח שבאמצעותו הוצעה פוליסה לרכב המעורב בתאונה נשוא התובענה נדחתה, והמבקשים חוייבו לשאת בהוצאותיו, לאחר שבית המשפט קבע שהתביעה שהוגשה נגדו היתה קנטרנית וטרדנית. פסק הדין נשלח לצדדים בדואר בשל שלא עלה בידי בית המשפט לתביעות קטנות להשמיעו באולם מחמת הפרעות חוזרות ונשנות מצד המבקש 1.

בקשת רשות ערעור שהגישו המבקשים בבית המשפט המחוזי נתקבלה בחלקה. בית המשפט המחוזי תיקן את ההוראה שהיתה כלולה בפסק-הדין של ערכאה ראשונה בכל הנוגע להפרשי הצמדה וריבית על הסכום שנפסק ודחה את ערעורו בכל הנוגע לפסיקת ההוצאות בערכאה הראשונה.

כנגד החלטה זו האחרונה מכוונת הבקשה היום. המבקשים עותרים ליתן להם רשות ערעור על אופן פסיקת ההוצאות בשתי הערכאות הקודמות. הם חוזרים וטוענים כי לא היה מקום לשלול מהם החזר הוצאות בערכאה הראשונה. הם מלינים גם על פסיקת ההוצאות לטובת המשיבים בערכאה השניה.

השאלות שמעוררים המבקשים היום אינן מעלות סוגיה משפטית המצדיקה דיון נוסף בבית משפט זה. יתרה מכך, לאחר שעיינתי בהודעות המפורטות היטב של המבקשים, נחה דעתי כי גם לגוף הדברים נשקלו הטענות כולן בבית המשפט המחוזי ואין עילה להתערב במסקנותיו.

הבקשה נדחית, אולם משלא נתבקשה תשובה אין לחייב את המבקשים בהוצאות.

ניתנה היום, יא' באייר תש"ס (16.5.2000).


העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99061650.W03/אמ


מעורבים
תובע: אהוד קריב
נתבע: ארז שלום
שופט :
עורכי דין: