ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ו.א.ג בע"מ נגד ALCANTARA S.P.A :

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקשת: ו.א.ג (1983) בע"מ

נגד

המשיבה: ALCANTARA S.P.A

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי
בתל-אביב-יפו מיום 31.1.2000 בת.א. 2353/99
(בש"א 56054/99) שניתנה על ידי כבוד השופט
יהודה זפט

בשם המבקשת: עו"ד ניר ספיר

בשם המשיבה: עו"ד ד' מירקין

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המשיבה, חברה רשומה באיטליה הינה יצרנית בדים הנושאים את השם ALCANTARA . שם זה מתייחס לסוגי טובין שונים בתחום הטקסטיל. בתובענה שהגישה המשיבה כנגד המבקשת, בבית המשפט המחוזי, היא טוענת כי המבקשת הפרה הסכם שנחתם עמה, האוסר על המבקשת את השימוש בשם ALCANTARA ועוד היא טוענת כי המבקשת הפרה את סימני המסחר הרשומים, עשתה עושר ולא במשפט, וביצעה כלפיה עוולה של גניבת עין. במסגרת התובענה ביקשה המשיבה, בין השאר, לאסור באורח זמני על המבקשת להמשיך ולשווק בדים בניגוד להסכם כאמור ולהימנע מהפרת זכויותיה הקנייניות.

בית המשפט נעתר לבקשה רק בחלקה וגם כנגד החלטה זו מלינה המבקשת ועותרת ליתן לה רשות ערעור. טענותיה מכוונות בעיקרן כלפי הממצאים העובדתיים העומדים ביסוד החלטת בית המשפט קמא ועוד היא טוענת כי בקשת המשיבה, בבית המשפט המחוזי, היתה נגועה בחוסר תום לב, בחוסר ניקיון כפיים ובשיהוי עד שלא היה מקום להיעתר לה.

לא שוכנעתי כי קמה עילה להתערב בהחלטת הביניים של בית המשפט המחוזי. ההחלטה, המנומקת היטב, סומכת על ממצאים עובדתיים אליהם הגיע בית המשפט על-פי הראיות שבאו בפניו והיא מבטאת איזון סביר בין השיקולים המתחרים באשר למתן הסעד הזמני הזה. עיקר טענותיה של המבקשת הן טענות עובדתיות ואלה יבואו לכלל הכרעה סופית בתובענה שתידון במסגרת התיק העיקרי.

הבקשה נדחית. משלא נתבקשה תשובה, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, יא' בניסן תש"ס (16.5.2000).


העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
00018800.W02/אמ


מעורבים
תובע: ו.א.ג בע"מ
נתבע: ALCANTARA S.P.A
שופט :
עורכי דין: