ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עדנאן ראשד נגד אורה ואברהם אברהם :

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקשים: 1. עדנאן ראשד
2. ג'בארין אברהים

נגד

המשיבים: אורה ואברהם אברהם

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי
בחיפה מיום 10.1.2000 בבש"א 11833/99
(ת.א. 248/99) שניתנה על ידי כבוד
השופט ד"ר ד' ביין

בשם המבקשים: עו"ד נשר

בשם המשיבים: עו"ד סמדר בן דור

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המשיבים תובעים את המבקשים, בבית המשפט המחוזי, בגין נזקים שגרמו להם, לטענתם, האחרונים. בית המשפט המחוזי, בהחלטתו מיום 20.4.99 חייב את המשיבים ליתן ערובה להוצאות המבקשים, שתהיה "ערבות צד ג' להנחת דעת הרשם ללא הגבלת סכום" או לחילופין, להבטיח את ההוצאות על ידי הטלת עיקול על המגרש שעליו מצוי בית המשיבים.

המבקשים ביקשו להרשות להם לערער על כך שבית המשפט הסתפק בעיקול על המגרש. בהחלטתו של בית משפט זה (השופט י' טירקל) מיום 6.7.99 נדחתה הבקשה. בית המשפט ציין עם זאת כי המבקשים יהיו רשאים לחזור לבית המשפט המחוזי בבקשה לעיין מחדש בהחלטתו בדבר טיב הערובה שתופקד, לאחר שיוסדר נושא האגרה ותוגש התביעה.

ביום 10.1.2000 החליט בית המשפט המחוזי להשאיר בעינה את החלטתו המקורית בדבר טיב הערובה בה נתחייבו המשיבים. כנגד החלטה זו חוזרים המבקשים ועותרים למתן רשות ערעור. הם מציינים כי המשיבים בחרו באופציית הטלת העיקול על הקרקע, אלא שזו כבר מעוקלת, לטענת המבקשים, בשל חוב אחר.

דין הבקשה להידחות. בית המשפט המחוזי שמע את טענות הצדדים בנדון ובכלל זה את הטענה כי הקרקע נשוא הערובה אינה נקיה מחובות, ומצא כי ראוי למשיבים להגיש את תביעתם, גם אם יבחרו בחלופה האמורה. בהעדר נסיבות חדשות לא ראה בית המשפט המחוזי לשנות מהחלטתו ולא שוכנעתי כי קיימת עילה להתערב בהחלטתו.

הבקשה נדחית. ההוראה מיום 19.1.2000 מבוטלת בזאת.

ניתנה היום, יא' באייר תש"ס (16.5.2000).


העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
00004840.W03/אמ


מעורבים
תובע: עדנאן ראשד
נתבע: אורה ואברהם אברהם
שופט :
עורכי דין: