ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיפרומאל תעשיות ירושלים בע"מ נגד קליל תעשיות בע"מ :

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקשת: מיפרומאל תעשיות ירושלים בע"מ

נגד

המשיבה: קליל תעשיות בע"מ

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי
בתל-אביב מיום 30.1.2000 בבש"א 56258/99
(ת.א. 598/97) שניתנה על ידי כבוד
השופט הניה שטיין

בשם המבקשת: עו"ד ארנולד שפאר

בשם המשיבה: עו"ד י' רסלר

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המשיבה עתרה לבית המשפט המחוזי בבקשה לבטל פסק דין שניתן בהעדרה בשל אי התייצבותה במשפט. בא כוח המשיב הצהיר בבית המשפט קמא כי נמנע מלהופיע במשפט עקב טעות הנעוצה ברישום שגוי של מועד הדיון ביומנו. בשל טעות זו לא ידע על דבר מתן פסק הדין וזו הסיבה, כך טען, לעובדה שפנה בבקשה לביטול פסק הדין רק בחלוף שנה מן המועד בו ניתן.

בית המשפט המחוזי נעתר לבקשת המשיבה משמצא שאת תוצאות הטעות ניתן לרפא בפסיקת הוצאות מתאימות. אשר לסיכויי המשיבה להצליח בתביעתה מצא בית המשפט קמא, בלשונו, כי "איני רואה לקבוע, בשלב זה, כי אין סיכוי לתביעה, ומטעם זה, לדחות הבקשה".

כנגד החלטה זו מלינה המבקשת והיא עותרת ליתן לה רשות ערעור. לשיטתה אין די במסקנה כי אין לקבוע שהתביעה חסרת סיכוי כדי להצדיק ביטול פסק הדין. יש צורך, להשקפתה בקביעה פוזיטיבית כי קיים בפועל סיכוי בקבלת התביעה. עוד היא טוענת כי גם בשל התרשלותו החמורה של בא-כוח המשיבה, בניהול התיק, ראוי היה לדחות את בקשתה.

דין הבקשה להידחות. עתים מכלל לאו אתה למד הן. במקרה זה נקט בית המשפט בלאו כפול, ובהקשר הדברים ניתן ללמוד כי התכוון להן. בית המשפט, כך ניתן ללמוד מהחלטתו, סבר כי למשיבה סיכוי סביר לזכות בתביעתה. גם לגוף הדברים לא שוכנעתי כי קמה עילה להתערב בהחלטת בית המשפט קמא.

הבקשה נדחית. משלא נתבקשה לה תגובה אין צו להוצאות.

ניתנה היום, יא' באייר תש"ס (16.5.2000).


העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
00012600.W01/אמ


מעורבים
תובע: מיפרומאל תעשיות ירושלים בע"מ
נתבע: קליל תעשיות בע"מ
שופט :
עורכי דין: