ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רחלי אזולאי נגד מוסך דיזל חדרה בע"מ :

22 ספטמבר 2016
לפני: כבוד הרשמת מירי שי-גרינברג

התובעת:
רחלי אזולאי
-
הנתבעת:
מוסך דיזל חדרה בע"מ
ע"י ב"כ: עו"ד משה איטח

החלטה

1. עניינה של החלטה זו בקשת הנתבעת לביטול החלטת בית הדין מיום 13/7/16, בה הושתו על הנתבעת הוצאות לטובת אוצר המדינה בסך 2,000 ש"ח.

2. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה ושקלתי את טענות הצדדים, אני נעתרת לבקשה ומורה על ביטול ההוצאות לטובת אוצר המדינה. בקובעי כך נתתי משקל לטענת הנתבעת, לפיה במהלך הנסיעה של סמנכ"ל הנתבעת ובא כוחה בבוקר יום 13/7/16, אירעה להם תאונה קלה שגרמה לפיצוץ צמיג הרכב. מכאן ששוכנעתי שאי הופעתם לדיון לא נבעה חלילה מזלזול בהחלטה שיפוטית או בזמנו של בית הדין .

3. אי לכך, ההחלטה בדבר חיוב הנתבעת בהוצאות לטובת אוצר המדינה, החלטה שניתנה בפרוטוקול הדיון מיום 13/7/16, מבוטלת.

4. אשר לבקשת הנתבעת לביטול החיוב בהוצאות התובעת, לא יכול להיות ספק כי לתובעת נגרם חסרון כיס עקב הופעתה לדיון ביום 13/7/16, ומשלא התקיים הדיון בשל אי התייצבות הנתבעת ובא כוחה – לא היה מנוס מקביעתו של דיון חדש. לפיכך, פסיקת ההוצאות לזכות התובעת עומדת על כנה.

5. בהחלטת בית הדין מיום 20/7/16, הוריתי לתובעת להגיש הודעה בדבר ייצוג משפטי. עוד בטרם הוגשה בקשה על ייצוג, הגיש עו"ד אמיר סלע בקשה לשחרור מייצוג (ראו החלטה מיום 4/8/16) . בהמשך, הוגשה הודעה מטעם התובעת באמצעות הלשכה המשפטית לאיגוד מקצועי מרחב חדרה/שומרון. מכאן בית הדין מסיק שהתובעת מיוצגת מעתה ואילך על ידי עו"ד הילית ינאי.

6. לאור האמור, נקבע דיון בתובענה ליום 31/10/16 בשעה 12:00. מטרת הדיון השלמת ההליכים המקדמיים, והצדדים יתכוננו לטעון בנוגע לבקשות לגילוי ועיון במסמכים. ההחלטה תינתן במעמד הדיון, לרבות בסוגיית ההוצאות.

ניתנה היום, י"ט אלול תשע"ו, (22 ספטמבר 2016), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: רחלי אזולאי
נתבע: מוסך דיזל חדרה בע"מ
שופט :
עורכי דין: