ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אילן שמחי נגד שלומי חזוט :


בפני כבוד הרשמת הבכירה כרמית חדד

המבקש:
אילן שמחי
ע"י ב"כ עו"ד דן מיארה

נגד

המשיב:
שלומי חזוט
ע"י ב"כ עו"ד הילה חזוט

החלטה

בקשה לביטול פסק דין מיום 19.06.2016 במסגרתו חוייב המבקש לשלם למשיב הסך של 68,000 ₪ בצירוף הוצאות ושכר טרחת עו"ד.

המבקש טוען כי עקב מצבו הבריאותי לא עלה בידו להגיש כתבי בי דין במועדים הקבועים. כמו כן טוען המבקש טענות הגנה בדבר נסיבות החתימה על זיכרון הדברים , הצהרות ו הסכמות הצדדים ביחס אליו .

דיון והכרעה:

1. המדובר בבקשה לביטול פסק דין מכח שיקול דעתו של בית המשפט שכן המבקש, שהוא הנתבע, אינו מכחיש שקיבל לידיו את כתב התביעה.

2. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות שהוגשו במסגרת בקשה זו ובאשר הוגש בתיק מצאתי לקבל את הבקשה בכפוף לתשלום הוצאות למשיב.

3. טענות המבקש בדבר מצבו הרפואי נתמכו במסמכים רפואיים. טענות המשיב לפיו המבקש מצוי במצבו הרפואי הנוכחי מזה שש שנים ועל אף זאת הדבר אינו מונע ממנו לבצע עסקאות רבות בתחום הנדל"ן לא הוכחו ואף לא נתמכו בתצהיר כדין.

מצבו הרפואי של המבקש מהווה כשלעצמו נימוק לאי הגשת כתב הטענות במועד. יתרה מכך, לנוכח מצבו הרפואי של המבקש ומאחר שהמבקש הגיש את הבקשה לביטול פסק דין בסמוך מאוד למועד בו הומצא פסק הדין לידיו לא ניתן לקבוע כי המבקש פעל תוך התעלמות או זלזול מכוון בהליכי בית המשפט ואת מחדלו ניתן לרפאו בדרך של פסיקת הוצאות.

4. אשר לטענות ההגנה, מבלי שיש בכך כדי לקבוע מסמרות בכל הנוגע לסיכויי ההגנה נראה כי יש מקום לערוך דיון לגופו של עניין בטענות הצדדים.

עניינה של התובענה הוא תשלום פיצוי מוסכם בגין הפרת זכרון דברים וסירוב לחתום על הסכם מכר.

מטענות הצדדים עולה כי קיימת מחלוקת עובדתית בכל הנוגע לנסיבות החתימה על זכרון הדברים, ובכלל זה בכל הנוגע לטענה כי המבקש הבהיר כי לא ניתן לחתום על הסכם מכר ללא חתימת הבעלים של הנכס שהוא בנו של המבקש, כי לא היה בידי המבקש ייפוי כח נוטריוני כחוק לחתום בשם בנו על הסכם מכר ונוכח מצבו המשפטי של הנכס.

לאור האמור המדובר בהגנה אפשרית מפני התביעה.

5. משנקבע כי המבקש הציג טעם לאי הגשת בקשת הרשות להתגונן במועד, לאור קיומה של הגנה אפשרית ובשים לב משקל שיש ליתן בנסיבות העניין לזכות הגישה לערכאות מצאתי כי יש להורות על ביטול פסק הדין.

עם זאת, יש מקום בנסיבות העניין, להתנות את ביטול פסק הדין בתשלום הוצאות למשיב בשל ההליכים בהם נדרש לנקוט בשל מחדלי המבקש.

6. לפיכך אני מורה כי פסק הדין מיום 19.06.2016 יבוטל בכפוף לכך שהמבקש ישלם למשיב הוצאות בסך של 1,500 ₪ וזאת עד ולא יאוחר מיום 25.10.2016. לא ישולם סכום ההוצאות במועד ייוותר פסק הדין על כנו.

לאחר ביצוע התשלום יגיש המבקש בקשה מתאימה בצירוף אסמכתה לביצוע התשלום.

7. בכפוף לתשלום ההוצאות על פי החלטה זו אני מורה כי בקשת רשות להתגונן תוגש לתיק בית המשפט עד ולא יאוחר מיום 01.11.2016.

8. החלטה זו תשלח לצדדים.

ניתנה היום, י"ט אלול תשע"ו, 22 ספטמבר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אילן שמחי
נתבע: שלומי חזוט
שופט :
עורכי דין: