ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לי פולובינציק נגד הממונה על עבודות שירות :

לפני כבוד ה נשיא אברהם טל

העותרת

לי פולובינציק

נגד

המשיב
הממונה על עבודות שירות


נוכחים:
ב"כ העותרת עו"ד עומרי לשם (ממשרדו של עו"ד מור עטיה)
ב"כ המשיב עו"ד חגית זכאי-סלע

פרוטוקול

ב"כ העותרת: חוזר על העתירה.
העותרת אינה כשירה לעשות עבודות שירות. מדובר בעותרת שנמצאת בחודש שביעי להיריון, בהיריון בסיכון, היא חד הורית. אין לה אפשרות לעבוד מעבר למה שעבדה בעבודות השירות, כאשר מילאה את החלק הארי של עבודות השירות בצורה טובה . ההיריון בסיכון לא מאפשר לה לצאת מבית החולים.

ב"כ המשיב: על פי החוק יש אפשרות שמי שנעדר בגלל סיבות רפואיות, להקפיא את הבקשה ל-30 יום. אני מניחה שאצל העותרת יהיה מדובר ביותר ימים ולכן ב"כ העותרת יוכל להגיש את הבקשה לאי כשירות זמנית לתקופה של מעל 30 יום ולכן בנסיבות החריגות האלה יכול להיות שיאשרו את הדבר הזה, למרות שזה מעבר ל-30 ימים, לאחר שתלד יש לה אפשרות ל-14 שבועות חופשת לידה, לאחר מכן היא תחזור לבצע את 10 הימים שנותרו לה.

ב"כ העותרת: הדבר לא אפשרי. העותרת עומדת להיות אם חד הורית. האב לא בתמונה. 8 החודשים גרמו לה למצב כלכלי קשה. היא לא יכולה להמשיך לא לעבוד. היא מפרנסת יחידה.
מדובר במקרה הומני. אנו לא מבקשים דחייה של העבודות. מאחר וחלק הארי של העבודות בוצע על הצד הטוב ביותר. הסיטואציה של אם חד הורית, שנקלעת להיריון בסיכון, כאשר זה לקראת הסוף של עבודות השירות שלה, כאשר היא מפרנסת יחידה כאשר התקופה שבה הושבתה מהעבודה במשך חצי שנה, גרמה לה למצב כלכלי קשה.
אנו מבקשים לקחת בחשבון את היומיים שהיא הייתה במעצר ואת ימי המחלה. מדובר רק ב-10 ימים.
אי אפשר היה לחזות את המצב מראש. היא לא הייתה בהיריון כאשר נגזר דינה.

ב"כ המשיב: העותרת נדונה לעבודות שירות בגין עבירות של החזקת מקום לשם זנות.


החלטה

העותרת נדונה ל-6 חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות בת"פ 32456-03-13 (בית משפט השלום בפתח תקווה) ומתוכם ריצתה את כל התקופה למעט 10 ימים.

העותרת מבקשת שבית המשפט יורה על הפסקת תקופת עבודות השירות אותן היא מרצה לאור מצבה הרפואי שכן היא נמצאת בחודש השביעי להריונה, מאושפזת בבית חולים ליולדות ואובחנה כנמצאת בהיריון בסיכון גבוה.

העותרת, באמצעות בא כוחה, פנתה לממונה על עבודות שירות שהשיב כי קיצור תקופת עבודות השירות אינו בסמכות הממונה על עבודות שירות וב"כ המשיב טוענת כי הבקשה נמצאת בסמכותו של בית המשפט שגזר את הדין.

במהלך הדיון בפניי העלתה ב"כ המשיב אפשרות של העותרת לפנות לממונה על עבודות שירות להפסיק את עבודות השירות לתקופה שעולה על חודש ימים ועל ב"כ העותרת לנקוט בהליך זה על מנת שתהיה בפני בית המשפט המוסמך החלטה שתינתן על ידי הממונה על עבודות שירות בעקבות בקשה זו.

בכפוף לאמור לעיל, אני מוחק את העתירה.

ניתנה והודעה היום י"ט אלול תשע"ו, 22/09/2016 במעמד ב"כ הצדדים.

אברהם טל , נשיא


מעורבים
תובע: לי פולובינציק
נתבע: הממונה על עבודות שירות
שופט :
עורכי דין: