ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מאיר דיקר :


בפני: כבוד השופט אור אדם, סגן הנשיאה

המאשימה:
מדינת ישראל
נגד
הנאשם:
מאיר דיקר

החלטה

ביום 19.7.16 התקיים דיון בתיק זה , אך הנאשם לא התייצב. הסנגורית דאז , עו"ד שרית סולומיאנסקי, התבקשה לברר ולהסביר את סיבת היעדרותו של הנאשם, ולדבריה, הנאשם לא התייצב מסיבות אישיות שלא ניתן לפרטן. אפשרתי לסנגורית לפרט את סיבת היעדרות הנאשם רק לאוזני בית המשפט, אך הסבירה כי הנאשם לא מסכים. לפיכך, הוריתי לחייב את הנאשם בהוצאות לטובת אוצר המדינה בסך של 1,000 ₪. בנוסף לכך, הור יתי על צו הבאה, כאשר הנאשם ישוחרר בכפוף להפקדה של 3,000 ₪ זאת לצורך הבטחת התייצבותו לדיון הנדחה.
הנאשם הגיש בקשה להורות על ביטול ההוצאות שהושתו עליו כאמור. לדבריו, נמסר לו על ידי הסנגורית כי בשל שביתת הקלדניות הדיון מבוטל, ומסיבה זו נעדר מהדיון. לאור התנהלות הסנגורית פנה הנאשם לסנגוריה ה ציבורית והודיע על הפסקת הייצוג בתיק זה.
מנגד הסנגורית טענה, כי הודע לנאשם פעמיים על מועד הדיון. בבוקר הדיון למען הסר ספק יצרה עמו קשר כדי לוודא את התייצבותו, כאשר ציינה בפניו שהדיון מתנהל כסדרו חרף שביתת הקלדניות.
לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה לה, לפנים משורת הדין, מצאתי מקום להורות על ביטול ההוצאות לטובת אוצר המדינה בסך של 1,000 ₪. הנאשם התייצב עד היום לכל הדיונים שנקבעו בעניינו וגילה עד כה אחריות ונכונות לשיתוף פעולה באשר להליך המשפטי. מבלי להכריע במחלוקת הגרסאות שבין הנאשם לעורכת דינו, זכאי הנאשם ליהנות מהספק, לפיו הוא הבין שהדיון לא יתקיים.
הנאשם יתייצב בעצמו לדיון הקבוע ליום 10.10.16 בשעה 9:30, וכן גם לדיון הקבוע ליום 29.12.16 בשעה 11:00.
הסנגוריה הציבורית תודיע לבית המשפט, עד ליום 28.9.16, מי מייצג את הנאשם בהליך דנא.
המזכירות תשלח החלטה זו לידי הצדדים עם העתק לסנגוריה הציבורית.
התיק יובא לעיוני ביום 29.9.16.

ניתן היום, ‏י"ט אלול תשע"ו, 22 ספטמבר 2016 במעמד הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מאיר דיקר
שופט :
עורכי דין: