ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כלל חברה לביטוח בע"מ נגד טל שלמה :

בפני כבוד ה שופט נצר סמארה

תובעת

כלל חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד אבישי ארזי

נגד

נתבעים

1.טל שלמה
2. הכשרה חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד חנן פלר

פסק דין

1. לפניי תביעת שיבוב, בסדר דין מהיר, בגין תגמולי ביטוח ששולמו למבוטחה בגין נזקי רכוש שנגרמו לו בתאונת דרכים מיום 03.01.2015, בין כלי רכב, מ"ר 92-803-26 (להלן: "רכב התובעת") לבין כלי רכב, מ"ר 72-000-25 שבעת התאונה היה נהוג בידי הנתבע 1 ומבוטח על ידי הנתבעת 2 בביטוח אחריות לנזקי צד ג' (להלן: "רכב הנתבעים") (ולהלן: "התאונה").

2. אין מחלוקת לעניין עצם קרות התאונה אלא שהצדדים חלוקים באשר לנסיבות התרחשותה ולגבי היקף הנזק.

3. נערכה לפניי ישיבת הוכחות שבה נשמעו ראיות הצדדים, והעידו הנהגים המעורבים בתאונה.

4. בתום הדיון בתביעה, הגיעו הצדדים להסדר, לפיו הסמיכו הם את בית המשפט לפסוק בתביעה ובסכסוך על דרך הפשרה, ועל פי שיקול דעת בית המשפט, ללא הנמקה וללא גבולות, וזאת בהתאם לסמכות הנתונה לבית המשפט על פי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, לאחר שהובהר לצדדים כי עילות הערעור על פסק דין זה מצומצמות ביותר, באופן שקיים קושי משמעותי לערער עליו, וכי בית המשפט יכול לקבל את התביעה במלואה, לדחותה או לקבל אותה באופן חלקי.

5. על סמך מכלול החומר המונח לפניי, לאור התרשמותי הבלתי אמצעית מהעדים במהלך חקירתם בבית המשפט, ולאחר שבחנתי את מכלול חומר הראיות בתיק, בשים לב להגיון שבקרות התאונה ונסיבות התרחשותה ומוקדי הנזק ברכבים, תוך שאני לוקח בחשבון את טענותיהם ההדדיות של הצדדים ולאחר ששקלתי את כל השיקולים הרלוונטיים, הגעתי לכלל מסקנה כי דין התביעה להידחות.

הגם שהצדדים הסמיכוני לפסוק על דרך הפשרה וללא נימוקים, מצאתי ליתן הנמקה תמציתית לביסוס מסקנתי:

אני מעדיף את גרסתו של נהג רכב הנתבעים, שהייתה קוהרנטית, התיישבה עם השכל הישר וההיגיון הבריא והייתה מהימנה עליי, על פני גרסתו של נהג רכב התובעת שלא הותירה בי רושם דומה.

אין חולק כי התאונה ארעה במהלך פנייה ימינה של שני כלי הרכב המעורבים בתאונה, כאשר רכב התובעת נוסע על נתיב הימיני ואילו רכב הנתבעים נוסע על הנתיב שמשמאלו. שני נתיבים אלו מאפשרים פנייה ימינה בלבד בצומת.

התובעת לא הציגה ולו הסבר פשוט לסיבת הסטייה הנטענת של רכב הנתבעים. רכב הנתבעים שהינו טרנזיט המשמש מונית שירות, התכוון לפנות ימינה בצומת מהנתיב האמצעי המאפשר זאת, והוא אף החל לפנות ימינה. גם לא הייתה כל סיבה לרכב הנתבעים לסטות ימינה במיוחד כאשר תחנת האוטובוס הייתה מאחוריו והתחנה הבאה הייתה במרחק גדול ממקום התאונה.

גם במוקדי הנזק ברכבי הצדדים אין כדי לצדד בטענתו של נהג רכב התובעת.

ניתן לומר אפוא כי לא עלה בידי התובעת להרים את הנטל המוטל עליה מעל למאזן ההסתברויות כי רכב הנתבעים סטה ימינה לעבר נתיב נסיעתו.

לאור מסקנתי זו ברור כי הדיון במחלוקת לעניין היקף הנזק מתייתר.

6. לפיכך, התביעה נדחית, ללא צו להוצאות למעט שכר העד מטעם הנתבעים, כפי שנפסק בדיון, אשר ישולם תוך 30 יום.

7. התובעת תישא בשכר העד מטעמה כפי שנפסק בדיון.

8. המזכירות תמציא את פסק הדין לבאי כוח הצדדים בדואר רשום ותסגור את התיק.

ניתן היום, י"ט אלול תשע"ו, 22 ספטמבר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כלל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: טל שלמה
שופט :
עורכי דין: