ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כמיל דיראוי נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופטת אילת שומרוני-ברנשטיין

התובע:
כמיל דיראוי
ע"י ב"כ: עו"ד ופא חדאד – מוקלשי

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד רן נסים

החלטה

בתיק זה התקבלו שתי חוות דעת מטעם המומחה שמונה על ידי בית הדין, ד"ר בצלאל פרידמן ובהמשך ניתנה על ידנו החלטה המורה על הפניית שאלות הבהרה למומחה.
יוער, כי שאלות אלה מופנית מטעם בית הדין. לצדדים ניתנה אפשרות להפנות שאלות הבהרה נוספות מטעמם למומחה עד ליום 15.9.16, אולם עד מועד מתן החלטה זו לא הוגשה כל בקשה.
המומחה מתבקש להשיב על השאלות הבאות:
תשומת לב המומחה תופנה לכך שנפלה טעות סופר בסעיף 2.2 להחלטת בית הדין מיום 10.5.16 (להלן- "החלטת בית הדין"), כך שלמעשה התובע הוא בן 34 ולא 43 כפי שנכתב בטעות.
לפיכך, אנא השב על השאלה האם באדם בן 34 שנים שכיחה התפתחות של שינויים ניווניים בשתי הברכיים והאם יש בעניין זה כדי לשנות את חוות דעתך.
בתשובתך לשאלה בסעיף 2.5 בחוות דעתך השנייה מיום 8.6.16 (להלן- "חוות דעת שנייה") (עמ' 2 לחוות דעת השנייה) קבעת כי "בכל מקרה בענייננו ניתן לקבוע בצורה חד משמעית כי הגורם להופעת שינויים ניווניים אלה אינו תוצאת מיקרוטראומה שהתפתחה אצלו בשל היותו שחקן כדורגל חובב".
בית הדין מפנה את תשומת לב המומחה לכך שעליו לחוות דעה בדבר קשר סיבתי בין הליקוי בברכיו של התובע לבין תנאי עבודתו המפורטים בתשתית העובדתית (החלטה מיום 30.12.15) ולא להיותו שחקן כדורגל חובב.
לפיכך המומחה יתבקש להשיב בשנית על השאלה שבסעיף 2.5 להחלטת בית הדין, כדלקמן:
האם עולה מהמסמכים הרפואיים כי לתובע גורמי סיכון לשינויים ניווניים של שתי הברכיים? אנא הפנה למסמכים רפואיים רלוונטיים.
ככל שתשובתך חיובית, האם ניתן לומר כי הסיבה היחידה האפשרית להתפתחות שינויים ניווניים בברכיים של התובע הנה על רקע מיקרוטראומה בלבד?
בתשובותיך לשאלות שבסעיפים 2.4 ו 2.6 בחוות הדעת השנייה לא הפנית למסמכים רפואיים. אנא השב שוב על שאלת אלה תוך הפנייה למסמכים רפואיים ספציפיים התומכים בתשובותיך. להלן השאלות:
א. האם ניתן למצוא בכרטיסו הרפואי של התובע עובר לתאונה רישום כלשהו לכך שהוא סובל מהפרעות בברכיים עקב חבלה?
ב. האם ישנו בתיק הרפואי של התובע עובר לתאונה רישום כי הוא סבל מחוסר יציבות בברך או כל חבלה ו/או תלונה אחרת בברך היכולה להצביע על קרע טראומטי ב ACL?
בחוות דעתך הראשונה קבעת כי הליקוי ממנו סובל התובע הוא שינויים ניווניים של שתי הברכיים.
מעבר לכך, אנא הסבר האם התובע גם סובל בשתי ברכיו או אחת מהן בקרע ב ACL ומה הקשר בין קרע זה לשינויים ניווניים בברכיו של התובע אותם אבחנת?
בהמשך לכך, אנא השב שוב על שאלה שבסעיף 2.9 בהחלטת בית הדין והיא:
לאור המסמכים הרפואיים שבפנייך, האם ניתן לומר כי המאורע הטראומטי היחיד היכול לגרום לקרע ב ACL הוא החבלה מיום 17.9.11 אשר ארעה לתובע, וכי אילולא אירוע זה לא היה נגרם לתובע קרע ב ACL?
המומחה ישיב על השאלות, במידת האפשר, תוך 21 יום.
שכרו של המומחה ישולם מתקציב המדינה באמצעות קופת בית הדין, כמקובל.
לעיוני ביום 25.9.16.
ניתנה היום, י"ט אלול תשע"ו, (22 ספטמבר 2016), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: כמיל דיראוי
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: