ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דגנית אוחנונה נגד המוסד לביטוח לאומי :

22 ספטמבר 2016
לפני: כבוד השופט מוסטפא קאסם

התובעת:
דגנית אוחנונה
ע"י ב"כ: עו"ד אלי מלול

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד ס. זועבי בסול

החלטה

1. בבית הדין נתקבלה חוות דעתו של ד"ר א. אופנהיים, שמונה כמומחה מטעם בית הדין.

2. חוות הדעת הועברה לצדדים והם היו רשאים להגיש בקשה להפניית שאלות הבהרה למומחה בקשר לחוות דעתו, אם ברצונם לעשות כן.

3. בבית הדין נתקבלה בקשה מטעם ב"כ התובע להפנות למומחה שאלות הבהרה. מטעם ב"כ הנתבע נתקבלה תגובה בגדרה הובעה התנגדות להפניית חלק מהשאלות.

4. לאחר עיון בבקשה, בשאלות ההבהרה שפורטו ובתגובה, נחה דעתי כי יש להיעתר לבקשה (בעיקרה, תוך שינויי נוסח מתחייבים) ולהפנות לכבוד המומחה שאלות הבהרה.

5. לפיכך מתבקש כבוד המומחה לענות על שאלות ההבהרה הבאות:

א. בחוות דעתך ציינת כי התובעת סובלת "ככל הנראה מדלקת של הגידים" וכי "לא מצאתי דו"ח בדיקה מפורט של האגודלים ואבחנה חד משמעית"
הנך מופנה לסיכום ביקור מתאריך 16/3/16 (המצורף להחלטה זו) שם ציינה ד"ר אאיובחנוב ילנה כי התובעת "אובחנה כסובלת מTEDINITIS." בהמשך רשמה כי "בדיקת NCT-EMG של ידיים ב06.2015- ללא עדות לנזק של BIL MEDIAN, NERVES ULNAR"

א.1. מהו סוד הדלקת ממנה סובלת התובעת בגידים?
א.2. באיזה גידים נמצאה הדלקת אצל התובעת ?
א.3. האם מדובר בדלקת שנגרמה כתוצאה מזיהום או מכל סיבה אחר ת?

ב. בחוות דעתך ציינת כי "הסבירות שהליקוי, ממנו סובלת התובעת באגודלים, קשור להקלדה במחשב היא נמוכה ביותר"- האם ישנם גורמים אפשריים אחרים אצל התובעת היכולים לגורם להתפתחות ליקוי זה? אם כן, נא להפנות ולפרט.

ג. האם נכון, כי הגורם השכיח ביותר לדלקת וכאבים של הגידים הוא עומס יתר?

ד. בס' 2 לחוות הדעת ציינת כי "כמקובל אין האגודל משתתף בהקלדת ספרות". יחד עם זאת, בית הדין הנכבד ציין בעובדות המוסכמות בס' 2 (ז) להחלטת המינוי כי "השימוש באגודל מתבצע בעיקר במספרים וכן במקש הרווח"
האם יש באמור לעיל כדי לשנות את קביעתך באשר לשאלת השפעת תנאי עבודתה של התובעת? (הקלדה ושימוש באגודלים) על הליקוי ממנו היא סובלת באגודלים? אם לא, מדוע? נא לפרט

ה. בביקור אורתופדי מתאריך 22/6/15 (המצורף להחלטה זו) ציינה התובעת בפני הרופא כי "הרגישה בטוב עד לפני כמה ימים שהורידה את הסד והחלה לעבוד באופן רגיל והכאבים חזרו"

ה.1. האם נכון כי עצם העובדה כי במנוחה חלה הטבה במצבה של התובעת, אמנם משחזרה לעבודה באופן רגיל מצבה החמיר, יש בה כדי להעיד על כך שהגורם לכאבים ולדלקת האגודלים אצל התובעת הוא תנאי עבודתה והעמסת יתר בהקלדה באגודלים? אם לא, מדוע? נא פרט.
ה.2. אם התשובה לעיל חיובית- האם יש באמור לעיל כדי לשנות את קביעתך באשר לשאלת השפעת תנאי עבודתה של התובעת (הקלדה ושימוש באגודלים) על הליקוי ממנו היא סובלת באגודלים?

6. כבוד המומחה מתבקש להשיב על שאלות ההבהרה המפורטות בסעיף 5 דלעיל מוקדם ככל שניתן, ובמידת האפשר תוך 21 יום מקבלת החלטה זו.

7. יש להעביר למומחה החלטה זו, יחד עם כל החומר ששימש בסיס לחוות הדעת, בנוסף המסמכים הרפואיים המוזכרים בקשת התובע.
שכרו של המומחה ישולם ע"י בית הדין כמקובל.

8. לאחר קבלת התשובות לשאלות ההבהרה, הן תועברנה לצדדים, והם יקבלו ארכה בת 15 יום להשלים סיכומיהם, שאם לא כן יחשבו כמסכימים למסקנה העולה מחוות הדעת ולמתן פסק דין בהתאם.

ניתנה היום, י"ט אלול תשע"ו, (22 ספטמבר 2016), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: דגנית אוחנונה
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: