ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלמה תחבורה בע"מ נגד אגד אגודה שיתופית לתחבורה ציבורית בע"מ :

בפני כבוד ה שופט נצר סמארה

תובעת

שלמה תחבורה (2007) בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד יעל צרפתי

נגד

נתבעת

אגד אגודה שיתופית לתחבורה ציבורית בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד יוסף מועדים

פסק דין

1. לפניי תביעה כספית, בסדר דין מהיר, שעילתה נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים מיום 08.02.2015, בין כלי רכב, מ"ר 79-349-68 שבעת התאונה היה בבעלות התובעת (להלן: "רכב התובעת") לבין כלי רכב, מסוג אוטובוס, מ"ר 87-444-01 שבעת התאונה היה בבעלות הנתבעת (להלן: "האוטובוס") (ולהלן: "התאונה").

2. אין מחלוקת לעניין עצם קרות התאונה אלא שהצדדים חלוקים באשר לנסיבות התרחשותה ולגבי היקף הנזק.

3. נערכה לפניי ישיבת הוכחות שבה נשמעו ראיות הצדדים, והעידו הנהגים המעורבים בתאונה.

4. בתום הדיון בתביעה, הגיעו הצדדים להסדר, לפיו הסמיכו הם את בית המשפט לפסוק בתביעה ובסכסוך על דרך הפשרה, ועל פי שיקול דעת בית המשפט, ללא הנמקה וללא גבולות, וזאת בהתאם לסמכות הנתונה לבית המשפט על פי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, לאחר שהובהר לצדדים כי עילות הערעור על פסק דין זה מצומצמות ביותר, באופן שקיים קושי משמעותי לערער עליו, וכי בית המשפט יכול לקבל את התביעה במלואה, לדחותה או לקבל אותה באופן חלקי.

5. על סמך מכלול החומר המונח לפניי, לאור התרשמותי הבלתי אמצעית מהעדים במהלך חקירתם בבית המשפט, ולאחר שבחנתי את מכלול חומר הראיות בתיק, בשים לב להגיון שבקרות התאונה ונסיבות התרחשותה ומוקדי הנזק ברכבים, תוך שאני לוקח בחשבון את טענותיהם ההדדיות של הצדדים ולאחר ששקלתי את כל השיקולים הרלוונטיים, הגעתי לכלל מסקנה כי דין התביעה להידחות.

הגם שהצדדים הסמיכוני לפסוק על דרך הפשרה וללא נימוקים, מצאתי ליתן הנמקה תמציתית לביסוס מסקנתי.

אני מעדיף את גרסתו של נהג האוטובוס, שהתיישבה עם התמונות שצולמו בזמן אמת מזירת התאונה, המצביעים באופן חד וברור כי לרכב התובעת אסור היה להמשיך בנסיעה ישרה אלא לפנות שמאלה בלבד. כמו כן, גרסתו של נהג האוטובוס הייתה מפורטת, קוהרנטית וסדורה לעומת גרסתו המהוססת והספקנית של נהג רכב התובעת.

מעדותו של נהג רכב התובעת ניכר הוא מכיר בטעותו ובחוסר תשומת ליבו בנהיגתו, שהובילו לתאונה (עמ' 1, שורות 18-16 לפרוטוקול), גם אם אינו אומר מילים אלו מפורשות.

די בכל אלה כדי לקבוע כי האחריות לקרות התאונה חלה על נהג רכב התובעת.

לא מצאתי להטיל על נהג האוטובוס ולו אחריות חלקית לתאונה מאחר ששוכנעתי כי הוא ניסה למנוע את התאונה ככל שלאל ידו אלא שרכב התובעת בנסיעתו הישרה המשיך להתקדם לעבר האוטובוס ובסופו של דבר פגע בו.

לאור מסקנתי זו ברור כי הדיון במחלוקת לעניין היקף הנזק מתייתר.

6. לפיכך, התביעה נדחית, ללא צו להוצאות למעט שכר העד מטעם הנתבעת כפי שנפסק בדיון אשר ישולם תוך 30 יום.

7. התובעת תישא בשכר העד מטעמה כפי שנפסק בדיון.

8. המזכירות תמציא את פסק הדין לבאי כוח הצדדים בדואר רשום ותסגור את התיק.

ניתן היום, י"ט אלול תשע"ו, 22 ספטמבר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלמה תחבורה בע"מ
נתבע: אגד אגודה שיתופית לתחבורה ציבורית בע"מ
שופט :
עורכי דין: