ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלעד בן-דוד נגד דניאל כהן :

בפני כבוד ה שופט אמיר ויצנבליט

התובע

אלעד בן-דוד

נגד

הנתבע

דניאל כהן

פסק דין

1. לפניי בקשה למתן פסק דין בהיעדר הגנה בתביעה קטנה על סך של 1,000 ש"ח . עניינה של התביעה הוא בשליחת מסרון בודד בניגוד להוראת סעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ"ב-1982 .

2. עיון במערכת השאילתות של "נט המשפט" מעלה כי כתב התביעה וההזמנה לדין הומצאו כדין לנתבע עם אישור מסירה ביום 21.7.2016. באישור המסירה צוין כי מסמכים אלו נמסרו "למי שגר עימו בבית ונראה שמלאו לו 18 שנים או יותר" (ראו, תקנה 481 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984). התובע אף הגיש תכתובות עם הנתבע שמהן עולה כי הנתבע מודע היטב לתביעה שהוגשה נגדו ולצורך להגיש כתב הגנה. זאת ועוד, בהחלטתי מיום 21.8.2016 הוריתי כי ניתנת לנתבע הזדמנות נוספת להגיש כתב הגנה מטעמו, שאחרת עשוי להינתן נגדו פסק-דין בהיעדר הגנה וכי כתב ההגנה יוגש עד יום 5.9.2016. התובע צירף לבקשתו תכתובת שממנה עולה כי הוא המציא החלטה זו לידי הנתבע, וכי הנתבע קרא את ההחלטה – וחרף זאת, כתב ההגנה לא הוגש. בנוסף, המועד להגשת כתב ההגנה חלף אף בהתחשב פגרת הקיץ, ועדיין כתב הגנה לא הוגש על-ידי הנתבע.

3. בנסיבות אלו, ראיתי לעשות שימוש בסמכותי לפי תקנה 10 לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), התשל"ז-1976 ולתת פסק-דין על יסוד כתב התביעה בלבד. לאחר שעיינתי בכתב התביעה על צרופותיו, ובהתחשב בסכום התביעה ונושאה, אני מקבל את התביעה במלואה.

4. הנתבע ישלם לתובע סכום של 1,000 ש"ח, ובנוסף יישא בהוצאות משפט לזכות התובע בסכום של 200 ש"ח. סכום זה ישולם תוך 30 ימים, שאחרת יישא הפרשי הצמדה וריבית כדין מיום פסק-הדין ועד יום התשלום בפועל.

5. המזכירות תשלח את פסק-הדין לנתבע בדואר רשום עם אישור מסירה.

6. הואיל ופסק-הדין ניתן במעמד צד אחד, הנתבע רשאי להגיש בקשה לביטולו בתוך 7 ימים ממועד קבלתו.

ניתן היום, י"ט אלול תשע"ו, 22 ספטמבר 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלעד בן-דוד
נתבע: דניאל כהן
שופט :
עורכי דין: