ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ישראל נטגייד בע"מ נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק עע"מ 5723/16

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המערערת:
ישראל נטגייד בע"מ

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל - משרד הבריאות

בקשה לפטור מהפקדת עירבון

בבית המשפט העליון

החלטה

בפניי בקשה לפטור מהפקדת עירבון.

לאחר שעיינתי בבקשה ובצרופותיה ובכל החומר שבתיק ואיזנתי בין כל השיקולים הצריכים לעניין החלטתי להפחית את הסכום שנקבע להפקדה, אך לא מצאתי לפטור את המערערת באופן מלא מהפקדת עירבון.

המערערת - חברה בע"מ - טוענת כי מצבה הכספי, וכן מצבו הכספי של מנהלה, אשר באמצעותו הוגש הערעור, אינו מאפשר הפקדה של הסכום שנקבע בידי המזכירה הראשית. ואולם המערערת לא הוכיחה מהו מצבה הכספי וגם המצב הכספי של מנהלה לא הוכח - לא פורטו נכסים והוצאות של המערערת ושל מנהלה; לא צורפו מלוא האסמכתאות הרלבנטיות להוכחת מצב כספי, כגון תדפיסי חשבון בנק (ואין די במכתב רואה החשבון שצורף אשר אינו כולל התייחסות לנכסי החברה וליתרה בחשבונה); ולא הוכח כי אין בידי המערערת לגייס את העירבון בעזרת הסביבה הקרובה (אין בבקשה פירוט לגבי קרובים ומכרים מעבר לילדי מנהלה של המערערת אשר לפי הטענה אינם מוכנים לסייע). עוד אוסיף, בזהירות המתבקשת, כי על פני הדברים גם סיכויי הערעור אינם תומכים במתן פטור מלא מהפקדת עירבון.

יחד עם זאת יש ליתן משקל להיקף ההליך, לפערי הכוחות בין הצדדים ולכך שהמערערת לא חויבה בהוצאות בערכאה קמא, ובנותני משקל לכל אלו כמו גם למצב הכלכלי הנטען, יופחת סכום העירבון לסך של 6,000 ש"ח.

עירבון בשיעור זה יופקד בתוך 21 ימים מעת המצאת ההחלטה לידי המערערת. בהעדר הפקדה, יירשם ההליך לדחיה.

ניתנה היום, ‏כ"ב באלול התשע"ו (‏25.9.2016).

ליאת בנמלך


מעורבים
תובע: ישראל נטגייד בע"מ
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: