ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד כהן יהודה :

לפני כבוד ה שופטת רות רז

המאשימה

מדינת ישראל

נגד

הנאשם
כהן יהודה


נוכחים:
ב"כ המאשימה - עו"ד איתי פרץ
ב"כ הנאשם – עו"ד עלא קישאוי

פרוטוקול

ב"כ הנאשם:
הנאשם מבקש לחזור בו מכפירה. הנאשם מודה בכתב האישום.


הכרעת דין

מתירה לנאשם לחזור בו מכפירה.
הנאשם הודה בכל עובדות כתב האישום ועל כן הריני מרשיעה אותו במיוחס לו בכתב האישום.

ניתנה והודעה היום י"ח אלול תשע"ו, 21/09/2016 במעמד הנוכחים.

רות רז , שופטת

ב"כ המאשימה :
נוהג משנת 76 לחובתו 19 ה.ק. הכוללות בין היתר נהיגה ללא רישיון נהיגה, נהיגה ללא רישיון רכב, מהירות, אי ציות לתמרור ועוד. מדובר ברישיון נהיגה שפקע שנים רבות. מתחם הענישה בגין רישיון נהיגה שפקע נע בין 3 חודשי פסילה ועד 12 חודשי פסילה. במסגרת של רצידביסט נאמר כי העונש הראוי הוא אף מאסר, אך לאור נסיבות המקרה לא נעתור למאסר. נעתור לפסילה שלא תפחת מ- 12 חודשים, פסילה על תנאי מרתיעה, קנס ומאסר על תנאי.

ב"כ הנאשם:
מדובר בתושב חוץ שמחזיק ברישיון נהיגה ספרדי תקף. עברו של הנאשם אינו מכביד. מדובר בהרשעה אחרונה משנת 2006 . יש לו הרשעה זהה רק בשנת 1990. אין בצד עבירה זו חובת פסילה לכן אבקש להימנע מהטלת פסילה. מדובר בתושב חוץ ואין טעם לפסול אותו.

גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בנהיגה ללא רישיון נהיגה תקף. רישיון הנהיגה פקע תקופה ארוכה משנת 1990. באשר למתחם הענישה בעבירות של פקיעת רישיון קבע בית המשפט המחוזי מרכז כי מתחם הענישה כולל רכיב של פסילה שנע מ- 3 חודשים ועד 10 חודשים, הכל בהתאם למשך הפקיעה. בבית המשפט המחוזי בבאר שבע נפסק כי כאשר מדובר בנאשם רצידביסט יש להוסיף גם רכיב של מאסר על תנאי ועד מאסר בפועל.

בנסיבות שלפני מדובר בנאשם בעל רישיון נהיגה ספרדי. לחובתו 19 ה.ק. הרשעה אחרונה , עבירת טלפון , משנת 2010, לפניה עבירה של חגורת בטיחות משנת2005 ועבירות ישנות של נהיגה ללא רישיון רכב או נהיגה ללא רישיון נהיגה ועבירות ישנות נוספות. הואיל וההרשעה הקודמת בעבירה דומה הינה משנת1990 אין לומר כי לפני נאשם רצידביסט.

הוצג בפני גיליון יציאות וכניסות של הנאשם מהארץ ממנו עולה כי קיימים רישומים מרובים על כניסות ויציאות מן הארץ. מהרישום עולה כי בתאריך 28.12.15 יצא הנאשם מהארץ וטרם חזר.

נוכח כל האמור לעיל אני מטילה את העונשים הבאים:

3 חודשי פסילה בפועל.
הפסילה תחושב במצטבר לכל פסילה אחרת וללא חובת הפקדה.

3 חודשי פסילה על תנאי ל- 3 שנים.

קנס בסך 2,000 ₪.
הקנס ישולם תוך 90 יום.

זכות ערעור כחוק

ניתנה והודעה היום י"ח אלול תשע"ו, 21/09/2016 במעמד הנוכחים.

רות רז , שופטת

הוקלד על ידי טובה גבע


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: כהן יהודה
שופט :
עורכי דין: