ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עומר ל. הנדסה אזרחית בניה ותשתיות בע"מ נגד עיריית אשקלון :

בפני כבוד ה שופטת גאולה לוין

תובעת

עומר ל. הנדסה אזרחית בניה ותשתיות בע"מ

נגד

נתבעת

עיריית אשקלון

החלטה

בהתאם להסכמות הצדדים, מינויו של מהנדס מומחה, כמומחה מטעם בית המשפט, ייעשה על פי המלצה של יו"ר התאחדות המהנדסים והאדריכלים. כמוסכם על הצדדים, המומחה צריך להיות מהנדס בניין עם רקע של פיקוח בנייה.

מדובר בסכסוך כספי שנוצר על רקע חוזה עבודה קבלני שנחתם בין הצדדים, לפיו התחייבה התובעת לבניית בית ספר וביצוע עבודות פיתוח ותשתיות. המחלוקת נסובה סביב טיב הבנייה, התאמתה להוראות חוזה העבודה ומשמעות העיכובים שחלו בהשלמתה.

יצוין כי התובענה מורכבת מסעיפים רבים וכוללת כמות רבה של מסמכים. נוסף על כך, מדובר בתובענה אשר הוגשה כבר בחודש יוני 2013, לכן קיימת דחיפות בקידומה ובירורה, דבר שיחייב את המומחה ואת הצדדים לעמוד ב לוחות זמנים אותם יקבע בית המשפט.

על יו"ר ההתאחדות ליידע את המהנדסים – אותם ימצא כמומחים פוטנציאליים למתן חוות דעת בתיק זה – בד בר היקף החומר ובדבר הזמינות הדרושה לעריכת חוות הדעת.
לעניין קציבת המועדים ולוחות הזמנים, אלה ייקבעו לאחר שתשמע, בין היתר, עמדתו של המומחה שימונה באשר לזמן הדרוש לו להכנת חוות הדעת.

יו"ר התאחדות ה מהנדסים והאדריכלים מתבקש ל הגיש המלצתו בעניין מהנדס בניין שימונה כמומחה, וזאת עד ליום 2 6.9.2016. בהודעה יצוין גם גובה שכר הטרחה שדורש המומחה המומלץ עבור הכנת חוות הדעת.
על מנת לאפשר ליו"ר ההתאחדות לבחור את המהנדס בעל המומחיות הדרושה לעניינים העולים בתיק, ב"כ הצדדים ימציאו ליו"ר ההתאחדות את כתבי הטענות שהוגשו בתיק (כתב תביעה וכתב הגנה), ו בשלב זה – אותם בלבד , וזאת עד ליום 6.9.2016.
לאחר שתתקבל הודעת יו"ר ההתאחדות, תינתנה הוראות המשך לגבי השלבים הבאים הדרושים להכנת חוות הדעת.

מנגנון זה מותנה בהסכמתו של יו"ר התאחדות המהנדסים והאדריכלים. ככל שאינו מסכים לקבל על עצמו להגיש המלצה בדבר מומחה, יודיע על כך לבית המשפט עד ליום 1.9.2016.

המזכירות תשלח את ההחלטה לבאי כוח הצדדים.
ב"כ הצדדים יפנו במשותף ליו"ר התאחדות המהנדסים והאדריכלים וימציאו לידיו החלטה זו ללא דיחוי.

ניתנה היום, כ' אב תשע"ו, 24 אוגוסט 2016, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עומר ל. הנדסה אזרחית בניה ותשתיות בע"מ
נתבע: עיריית אשקלון
שופט :
עורכי דין: