ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אמגד קטמיר :

22255-07-16

לפני כבוד ה שופטת מרב גרינברג

המאשימה

מדינת ישראל

נגד

הנאשמים
אמגד קטמיר (עציר)

נוכחים:
ב"כ המאשימה עו"ד בירס
ב"כ הנאשם עו"ד שביטה
הנאשם הובא על ידי שב"ס

פרוטוקול

ב"כ נאשם:
הנאשם מודה בעובדות כתב האישום.
הנאשם:
אני מודה בעובדות כתב האישום.
הכרעת דין

על יסוד הודאת הנאשם, הנני מרשיעה אותו בעובדות כתב האישום וכפועל יוצא בעבירה של כניסה לישראל שלא כחוק, לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל, התשי"ב-1952.

ניתנה והודעה היום י"ב תמוז תשע"ו, 18/07/2016 במעמד הנוכחים.

מרב גרינברג , שופטת

ב"כ המאשימה:
הנאשם יליד 1992, ללא עבר פלילי. נעצר ברחוב ראשי בעיר רעננה. אני מפנה למצב הבטחוני וסבורה כי מתחם העונש נע בין חודש לששה חודשי מאסר שיש למקם את עונשו של נאשם זה ברף התחתון לצד מע"ת וקנס. מגישה טיעונים בכתב מסומן ע/1.

ב"כ הנאשם:
אני אפנה להלכת אלהרוש לפי המתחם שנקבע בנסיבות דומות לנאשם, מאסר על תנאי לחמישה חודשים. ההלכה לא נסתרה על ידי בית משפט העליון בפסיקה מאוחרת. כמו כן, לעניין המצב הבטחוני אני אפנה עפ"ג פטפטה מחוזי חיפה, שם נקבע כי אין במצב הבטחוני כדי לשנות את מתחם הענישה שנקבע בהלכת אלהרוש. מדובר בנאשם צעיר ללא עבר פלילי אשר הודה בהזדמנות הראשונה ו חסך זמן שיפוטי, כניסתו הייתה לצרכי פרנסה, מצב כלכלי מאוד קשה, אביו בעקבות תאונת עבודה נקטעה כף ידו אמו סובלת מסכרת ולחץ דם. מציגה מסמכים רפואיים.
אבקש להפנות תשומת לב בית המשפט כי ביום 6.6.16 קיבל אישור כניסה לאותו מועד וכן נושא אישור קו תפר עד 2017. מבקשת להסתפק בימי מעצרו.

הנאשם, בדברו האחרון:
אין מה להוסיף
גזר דין

1. הנאשם הורשע, על יסוד הודאתו בעובדות כתב האישום, בביצוע עבירה של כניסה לישראל שלא כחוק, בכך ששהה ביום 10.07.16 בתחומי המדינה , ללא אישור שהיה כדין.

2. הנאשם יליד 1992, נטול עבר פלילי ונטען ששהה בתחומי המדינה לצרכי עבודה.

3. ב"כ המאשימה הדגישה את חומרת העבירות וסבורה שטווח הענישה נען בין חודש לששה חודשים שיש למקם עונשו ברף התחתון, לצד ענישה נלווית. ב"כ המאשימה הפנתה לגילו הצעיר, לעברו הנקי ולכך שנושא אישור קו תפר, על כן מבקשת להסתפק בימי מעצרו.

גזירת דינו של הנאשם בהתאם לתיקון 113 לחוק העונשין

4. על פי סעיף 40ג(א) לחוק העונשין, יש לקבוע את מתחם העונש ההולם את מעשה העבירה בהתאם לעקרון ההלימה, המהווה עקרון מנחה בענישה, תוך התחשבות בערך החברתי שנפגע, במידת הפגיעה בו, בנסיבות הקשורות בביצוע העבירה ובמדיניות הענישה הנהוגה.

5. בכל הנוגע לערכים המוגנים שנפגעו במקרה דנן, אין מקום להכביר מילים ביחס לפוטנציאל הטמון בכניסה לתחומי המדינה ללא יכולת פיקוח על הנכנסים ועל היוצאים מתחומה. אין ספק כי הדבר מכביד על רשויות אכיפת החוק ומאפשר כניסה לא מבוקרת של תושבי אזור, שחלקם יכול וינצלוה לצורך פעילות חבלנית. לצד זאת, נקבע בהלכת אלהרוש כי, כאשר עבירת השב"ח מבוצעת לצרכי פרנסה בלבד, וכל רצונו של תושב האזור הנו להרוויח את פת לחמו ולשוב לביתו, כי אז מידת הפגיעה של התנהגות מסוג זה היא פחותה. עוד יודגש, כי אין די בפוטנציאל להגברת הסיכון הבטחוני, ואף אין די בהגדלת הפוטנציאל להגברת הסיכון לפשיעה פלילית, כדי לייחס לנאשם הספציפי עצמת פגיעה רבה יותר בערכים המוגנים.

6. בענייננו, בכל הנוגע לנסיבות ביצוע העבירה, הרי עסקינן בעבירה של כניסה לישראל שלא כדין, ללא עבירות נלוות. אתן משקל גם לגילו, ולעברו הנקי.

7. אשר על כן, נוכח גילו הצעיר ועברו הנקי נופל עניינו בגדרי הלכת אלהרוש, ואני גוזרת על הנאשם את העונשים הבאים:
א. מאסר בפועל בן 8 ימים בניכוי ימי מעצרו מיום 10.07.16.
ב. מאסר על תנאי בן חודשיים, והתנאי הוא כי בתקופה בת 24 חודשים לא יעבור עבירה בה הורשע.

כפועל יוצא מגזר דיני, ישוחרר הנאשם לאלתר.

עקב שביתת עובדי בתי המשפט, ישמש פרוטוקול זה כפקודת מאסר/שחרור בהתאמה.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 45 יום.

ניתנה והודעה היום י"ב תמוז תשע"ו, 18/07/2016 במעמד הנוכחים.

מרב גרינברג , שופטת

הוקלד על ידי אורטל וקנין


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אמגד קטמיר
שופט :
עורכי דין: