ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אילן כהן נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופטת ט' שטרסברג-כהן

המבקש: אילן כהן

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

בקשה לעיכוב ביצוע פסק-דינו של
בית המשפט המחוזי בבאר-שבע מיום
30.5.00 בת.פ. 934/99 שניתן על-ידי
כבוד השופטים: י' פלפל, נ' הנדל, וי'
כץ

תאריך הישיבה: י"ג בתמוז תש"ס (16.7.00)

בשם המערער: עו"ד לין יוסי
בשם המשיב: עו"ד אורי כרמל

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. זוהי בקשה לעיכוב ביצוע גזר הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע ב30.5.00- בו הורשע המבקש בעבירות של אינוס בנסיבות מחמירות, הדחה בחקירה ואחזקת סם שלא לצריכה עצמית. הוא נדון למאסר של ½8 שנים מהן ½6 שנים לריצוי בפועל ושנתיים על תנאי. הוא ערער הן על ההרשעה והן על העונש והגיש לבית משפט זה בקשה לראיות נוספות שתידון על-ידי ההרכב.

בקשה זו היא לעיכוב ביצועו של העונש.

2. הסניגור המלומד טען כל שניתן לטעון לעניין עיכוב ביצוע גזר הדין. לטענתו, סיכויי הערעור טובים הם מאוד מאחר ונפלו פגמים רבים ומהותיים בפסק-דינו של בית משפט קמא. את טענותיו העלה הן בכתב, בבקשה מפורטת המחזיקה 24 עמודים והן בטיעוניו בעל-פה.

3. המבקש מצוי במעצר עד תום הליכים מ27.7.99-. פעמיים הגיע עניין מעצרו לבירור בבית משפט זה ופעמיים הוחלט לבטל החלטת בית משפט מחוזי ששחררו בתנאים ולהורות על מעצרו. כמו כן, פנה המבקש פעמיים לבית המשפט המחוזי בבקשה לעיון חוזר, פעם שניה לאחר שהסתיימה פרשת התביעה ובית המשפט לא נענה לו.

כיום, ניצבים אנו בפני הכרעת דין שהרשיעה את המבקש בעבירות שיוחסו לו. בעקבות פסק-הדין החל המבקש לרצות את עונש המאסר בהמשך למעצרו.

4. השאלה העומדת על הפרק איננה אם המעשים המיניים אירעו אם לאו, ואף איננה אם המתלוננת הסכימה או התנגדה למעשים אלה, אלא השאלה היא אם נעברה העבירה שבסעיף 345(א)(4) שעניינו בבעילת אישה תוך ניצול מצב של חוסר הכרה בו שרויה האישה או מצב אחר המונע ממנה התנגדות, ואם המבקש היה מודע למצב זה.

בית המשפט השיב על שאלות אלה בחיוב וקבע עובדות נחרצות בהקשר למצבה של המתלוננת לאחר ששתתה יין ולקחה כדורי אקסטזי בביתו של המבקש שם הוצעו לה היין והכדורים. את העובדות קבע בית המשפט על סמך עדותה של המתלוננת שהיתה מהימנה ולה מצא חיזוקים, בעוד אשר גרסתו של המבקש נדחתה כבלתי אמינה.

לאחר שעיינתי בחומר שלפני, שקלתי את כל השיקולים הרלוונטיים לעניין עיכוב ביצוע גזר הדין ועשיתי את האיזונים הראויים והדרושים, נראה לי כי אין מקום לעכב את ביצוע גזר הדין. במאזן הכולל, סבורה אני, כי הכף נוטה לחובת המבקש. הערעור איננו תלוי על בלימה אולם סיכוייו אינם כאלה המצדיקים עיכוב ביצוע המאסר אל מול השיקולים הציבוריים המצדיקים מניעת העיכוב. תקופת המאסר היא ממושכת ואין חשש שהמבקש ירצה את מלוא התקופה בטרם יישמע ערעורו, גם אם עונשו יופחת.

הבקשה נדחית.

ניתנה היום, י"ג בתמוז תש"ס (16.7.00).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
00050210.J03


מעורבים
תובע: אילן כהן
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: