ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מוראד דניאל נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופטת ד' דורנר

העורר: מוראד דניאל

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

ערר על החלטת בית-המשפט המחוזי בנצרת מיום 4.4.00 בב"ש 1401/00 (ת"פ 1056/00), שניתנה על-ידי כבוד השופטת ד"ר נ' אפל-דנון

תאריך הישיבה: י"ד באב תש"ס (15.8.00)

בשם העורר: עו"ד יורם חכם

בשם המשיבה: עו"ד אריה פטר, עו"ד מירית שטרן,
עו"ד עינת גוטסמן

בבית המשפט העליון

החלטה

בתאריך 7.9.99 נחטף מבית-ספרו הילד חאלד עבאס, שהיה אז בן שמונה שנים ונורה למוות. ארבעה אנשים הועמדו לדין בשל מעשה זה, בשני כתבי-אישום נפרדים - אשרף שארף וקרוב משפחתו הישאם ניג'אם, תושבי שכם, בכתב-אישום אחד, והעורר וקרוב משפחתו עפיף דניאל, תושבי נצרת, בכתב-אישום שני. בכתב-האישום שהוגש כנגד עפיף והעורר ייוחסו להם עבירות רצח, חטיפה לשם רצח, החזקת ונשיאת נשק, וקשירת קשר לביצוע פשע. עפיף הואשם גם בביצוע עבירה של שיבוש מהלכי משפט.

לפי הנטען בכתבי-האישום, נרצח הילד על-ידי אשרף בסיוע הישאם, תמורת כספים ששילמו לו עפיף והעורר, שבין משפחתם לבין משפחת הילד קיים סכסוך דמים.

כתב-האישום נגד עפיף והעורר מושתת על עדויות מבצעי הרצח, אשרף והישאם. על-יסוד ראיות אלה, שבית-המשפט המחוזי בנצרת (השופטת ד"ר נאוה אפל-דנון) מצא מספיקות, נעצרו השניים עד תום הליכי המשפט.

עיקר טענת העורר בערר זה הייתה, כי חומר הראיות נגדו אינו בעוצמה מספקת למעצר. לחלופין ביקש הוא, לאור מחלות שמהן הוא סובל, לקבוע לו חלופת מעצר.

טענות אלה יש לדחות. על-אף המאמצים שעשה סניגורו של העורר, עורך-הדין יורם חכם, שטען לעורר את כל אשר ניתן לטעון, הרי שהפירכות והסתירות עליהן הצביע הסניגור בעדויות המפלילות, אינן פוגעות במשקלן הלכאורי של עדויות אלה. לעדויות השניים גם ראיות תומכות, המצביעות על קשר בין עפיף לבין אשרף (ראיות טכניות המלמדות על שיחות טלפוניות בין השניים). אולם, כאמור, הראיות נגד העורר הן בעיקרן ראיות ישירות.

רצח היא החמורה מבין העבירות, וככלל, את המואשם בעבירה זו יש לעצור עד תום הליכי המשפט. במצב בריאותו של העורר אין למצוא עילה לסטות מכלל זה. מדברי הסניגור בעניין זה אף נמצאתי למדה, כי העורר מטופל כראוי על-ידי שירות בתי-הסוהר.

אשר-על-כן, הערר נדחה.

ניתנה היום, י"ד באב תש"ס (15.8.00).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
00053860.L02


מעורבים
תובע: מוראד דניאל
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: