ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלמה שקד נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק רע"א 5940/16

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המבקש:
שלמה שקד

נ ג ד

המשיבים:
1. מדינת ישראל

2. הנהלת בתי המשפט

3. כבוד השופט א.שהם

4. כבוד השופט ס. ג'ובראן

5. כבוד השופט נ. סולברג

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

הליך זה נסב על פסק דין של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו, בו התקבל ערעור המשיבים על החלטת רשם בית המשפט המחוזי לפטור את המבקש מתשלום מחצית אגרת בית המשפט בהליך אותו יזם. בבקשה שבפניי עותר המבקש לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון.

תחילה אציין כי היות ומדובר בהליך ב"גלגול שלישי" לא נתון למבקש פטור סטטוטורי מתשלום האגרה, וגם פטור מהפקדת עירבון אינו ניתן אוטומטית (ראו רע"א 3898/07 אחים טופז יהלומים באמצעות טופז מרבי נ' בנק הפועלים לישראל בע''מ (31.10.2007)).

בחינת הבקשה אותה הגיש המבקש בהליך זה מלמדת כי כל שצורף לבקשה הוא תצהיר שנחתם לפני למעלה משנה. תצהיר זה אינו כולל את כל הפירוט הנדרש להוכחת מצב כספי ובנוסף לא צורפו לבקשה אסמכתאות (למעט תעודת נכה), ועל כן אין בו די לשם הוכחת התנאים הדרושים למתן הפטור המבוקש (והמבקש מופנה בהקשר זה למשל להחלטת כבוד השופט נ' סולברג 23.06.2016 בע"א 4711/16).

מטעמים אלו הבקשה לפטור מאגרה ומעירבון נדחית. עם זאת בהתחשב בעניינו של ההליך הערעורי יועמד העירבון על סכום מתון של 1,000 ש"ח.

אגרה בשיעור הקבוע בדין ועירבון כאמור ישתלמו ויופקדו בתוך 14 ימים מעת המצאת החלטה זו למבקש (ימי הפגרה יבואו במניין). היה והמבקש לא ישלם אגרה או לא יפקיד עירבון - יימחק ההליך או יירשם לדחייה, לפי העניין.

ניתנה היום, ‏ה' באב התשע"ו (‏9.8.2016).

ליאת בנמלך


מעורבים
תובע: שלמה שקד
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: