ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ארמונד אדרי נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופט א' מצא

העורר: ארמונד אדרי

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

ערר על החלטת בית המשפט המחוזי
בתל-אביב-יפו מיום 20.8.00 בב"ש
91943/00 שניתנה על ידי כבוד
השופט ע' מודריק

תאריך הישיבה: כ"ז אלול תש"ס (27.9.2000)

בשם העורר: עו"ד ש' פלישמן

בשם המשיבה: עו"ד ע' שחם

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

העורר עומד לדין לפני בית המשפט המחוזי על-פי כתב אישום המייחס לו עבירות תקיפה, איומים, אינוס, ניסיון לאינוס, תקיפת בן זוג והיזק בזדון. לבקשת המאשימה הורה בית המשפט המחוזי על מעצרו של העורר עד לתום בירור המשפט. בערר שלפניי טוען הסניגור כי בית המשפט המחוזי שגה בדחותו הצעה לחלופת מעצר שהוצגה לו על-ידי הסניגוריה. אין בידי לקבל טענה זו. העבירות המיוחסות לעורר בוצעו, כמתואר בכתב האישום, בנסיבות חמורות ביותר; ובפי הסניגור לא היתה כל השגה על קיומן של ראיות לכאורה ביחס לרובן של הנסיבות שנטענו בכתב האישום. בהתייחסו לאפשרות לשחרר את העורר בתנאים של חלופת מעצר, כתב השופט המלומד בהחלטתו:

"נראה לי, שדי, הרבה יותר מאשר די, באותן נסיבות שלגביהן יש ראיות לכאורה כדי לשלול כל מחשבה בדבר שחרורו של המשיב בערובה. הסיכון הנובע ממנו לאשתו בולט ביותר, ואינני חושב שניתן להתגבר עליו גם באמצעות מה שקרוי מעצר בית. המעשים הנקובים בכתב האישום מלמדים על הסיכון ועל נחישותו של המשיב שעשויה לדחוף אותו לבצע פעולות איומות ונוראות".

אני סבור שבנסיבות העניין היתה להערכה האמורה תשתית עובדתית מספקת. לא מצאתי יסוד להתערב בהערכה זו. לפיכך אני מחליט לדחות את הערר מבלי לבקש עליו תשובה.

ניתנה היום, כ"ז אלול תש"ס (27.9.2000).

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
00066860.F03


מעורבים
תובע: ארמונד אדרי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: