ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד אטיאס נגד היועץ המשפטי של הנהלת בתי המשפט :

החלטה בתיק בשג"ץ 4284/16

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי זיו

המבקש:
דוד אטיאס

נ ג ד

המשיב:
היועץ המשפטי של הנהלת בתי המשפט

בקשה להארכת מועד לנקיטת הליך

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה להארכת מועד להגשת ערעור על החלטת כבוד הרשמת ל' בנמלך מיום 9.11.2015 (בג"ץ 5437/15), בגדרה נדחתה בקשה להשבת האגרה אשר שולמה באותו הליך. בהחלטה נקבע, כי הדין אינו מאפשר את השבת סכום האגרה ששולם (400 ש"ח) וזאת מן הטעם שהסכום האמור נמוך מן הסכום אותו יש לנכות בעת השבת האגרה (תקנה 15 לתקנות בתי המשפט (אגרות), התשס"ז-2007, ופרט 33 לתוספת לתקנות).

בקשת הארכה הגיעה למזכירות בית המשפט ביום 26.5.2016 ובגדרה ציין המבקש, שהינו אסיר, כי החלטת כבוד הרשמת הומצאה לו אך ביום 21.4.2016. מהודעת המשיב, אשר הוגשה בהתאם להחלטתי, עולה כי אין בנמצא תיעוד לגבי המועד שבו מסר שירות בתי הסוהר את ההחלטה לידי המבקש. בנסיבות אלה, מוכן אני להניח כי צודק המבקש בטענתו לגבי מועד ההמצאה. ואולם כפי שיובהר מיד, אין בהנחה זו כדי להועיל למבקש.

המבקש לא הזדרז והגיש את הערעור גופו בסמוך לאחר המצאת ההחלטה לידיו, ותחת זאת הגיש בקשה להארכת מועד להגשתו. כאמור, בקשה זו הגיעה למזכירות בית המשפט ביום 26.5.2016, שלושים וחמישה ימים לאחר מועד ההמצאה. אין זה ברור האם המבקש נקט דרך זו מחמת טעות בהבנת הדין או מטעם אחר. כך או כך, הבקשה המונחת לפניי היא בקשה להארכת מועד להגשת הערעור, ולאחר בחינת העניין הגעתי לכלל מסקנה כי אין מקום להיעתר לה. זאת, שכן החלטת כבוד הרשמת מבוססת על הוראת חיקוק ברורה ומפורשת, ולפיכך סיכוייו של הערעור אותו מעוניין המבקש להגיש, נמוכים עד מאד (לעניין היותם של סיכויי ההליך שיקול מרכזי בבחינת בקשות להארכת מועד ראו, בר"ם 6094/13 מדהנה נ' המשרד לקליטת עליה, פיסקה 9 (10.12.2013)).

אשר על כן, הבקשה נדחית.

שירות בתי הסוהר ימציא החלטה זו לידי המבקש ללא דיחוי.

ניתנה היום, ‏כ"ט בסיון התשע"ו (‏5.7.2016).

גלעד לובינסקי זיו, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: דוד אטיאס
נתבע: היועץ המשפטי של הנהלת בתי המשפט
שופט :
עורכי דין: