ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לורי שם טוב נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בש"פ 5286/16
בבית המשפט העליון

לפני: כבוד השופט מ' מזוז

המבקשת:
לורי שם טוב

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים בע"ח 38578-06-16 מיום 29.6.2016 (ע"י כבוד השופט א' דראל)

בשם המבקשת: בעצמה

החלטה

1. בקשת רשות ערעור על החלטה של בית המשפט המחוזי בירושלים (כבוד השופט א' דראל) מיום 29.6.2016 בתיק ע"ח 38678-06-16.

2. המבקשת היא עיתונאית אשר חפצים שלה נתפסו על ידי המשטרה כחלק מחקירה הקשורה באחד ממקורותיה של המבקשת. ביום 5.6.2016 פנתה המבקשת לבית משפט השלום בירושלים בבקשה כי יושבו לידיה החפצים התפוסים, וביום 9.6.2016 הורה בית המשפט, בהסכמת המדינה, כי החפצים יושבו למבקשת. ביום 14.6.2016 הודיעה המבקשת לבית המשפט כי המשטרה מסרבת להשיב לה את החפצים, ובעקבות זאת בית המשפט הורה שוב להשיבם. בתגובה, המדינה הודיעה כי יש צורך בהמשך תפיסת כונן המחשב של המבקשת, וביקשה לראות בהודעה זו בקשה לעיון חוזר בהחלטה שהורתה על השבת החפצים התפוסים.

3. בהחלטה מיום 16.6.2016 בית המשפט החליט לראות בהודעת המדינה כבקשה לעיון חוזר, והורה כי עד להכרעה בבקשה זו, יישאר כונן המחשב בידי המשטרה. בנוסף הורה בית המשפט כי יתר החפצים התפוסים יוחזרו למבקשת באופן מיידי, וכי יימסר לה עותק של החומר המצוי על כונן המחשב, למעט חומר המהווה ראיה.

4. על החלטה זו עררה המבקשת לבית המשפט המחוזי. בית המשפט דחה את הערר תוך שקבע כי "מדובר במקרה מובהק שבו אין כל סיבה שערכאת הערעור תידרש לעניין זה בטרם בית משפט קמא השלים את מתן החלטתו" וכי "לעוררת שמורה הזכות לתקוף את ההחלטה הסופית שתינתן, אך לא מצאתי עילה להתערב בשלב הנוכחי".

5. דין הבקשה למתן רשות ערעור להידחות. הנימוק שניתן על ידי בית המשפט המחוזי לדחיית הערר תקף, מקל-וחומר, גם בנוגע לבקשה שלפני. החלטת בית משפט השלום היא החלטת ביניים, בהליך שההחלטה הסופית שתנתן בו תהא נתונה לערעור בפני בית המשפט המחוזי. בנסיבות אלה אין הצדקה למתן רשות ערעור.

ניתנה היום, ‏כ"ט בסיון התשע"ו (‏5.7.2016).


מעורבים
תובע: לורי שם טוב
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: